S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu

S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu - Miloš Mendel | Dcparkrx.org

...ie a papežské moci (rabíni a sunnitští imámové mají spíše pozici učitelů a vážených osobností, určitou podobnost s církví lze najít snad jen u hierarchie šíitských ajatolláhů) ... PDF Náboženský radikalismus a konflikty JUDr. PhDr. Marek ... ... . Rovněž vztah náboženství a politiky se u nich více překrývá než v křesťanství, což se v židovském ... S puškou a Koránem : pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu / Hlavní autor: Mendel, Miloš, 1952- Vydáno: (2008) Evropská bezpečnost 30 let po skončení studené války / Hlavní autor: Eichler, Jan, 1952- Vydáno: (2019) Mendel, Miloš: S puškou a Koránem - pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu, 2008. Název: S puškou a Koránem - pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu. S puškou a Koránem Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu Autor: Miloš Mendel Kniha se ... Mendel, Miloš: Arabské jaro - iLiteratura.cz ... . Název: S puškou a Koránem - pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu. S puškou a Koránem Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu Autor: Miloš Mendel Kniha se zabývá rozborem ideologických textů různých hnutí a teroristických skupin, které se na Západě obecně zahrnují pod pojem "islámský fundamentalismus". Za všechny jmenujme alespoň tři jeho knižní tituly, které se staly běžnou součástí akademického i společenského diskurzu: Židé a Arabové: dialog idejí a zbraní (1992), Džihád: islámská koncepce šíření víry (1997) a S puškou a Koránem: pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu (2008). MENDEL, Miloš, S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu, Praha, Orientální ústav Akademie vd eské r epubliky, 2008. MILTON-EDWARDS, Beverley, Islamic Fundamentalism since 1945, New York - London, Routledge, 2005. Mendel, M.: S puškou a Koránem - Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu, Orientální ústav AV ČR, Praha 2008 Mendel, M.: Náboženství v boji o Palestinu, Atlantis, Brno 2000 Anotace. Monografie Doc. Dr. Miloše Mendela, CSc., pracovníka Orientálního ústavu AV ČR Hidžra. Předmětem této knihy je náboženská emigrace v dějinách islámských zemí - společenský jev, který je znám z judaismu, křesťanství, ale zejména z islámu, kdy určitá náboženská pospolitost se rozhodne protestovat proti stávajícím poměrům tím, že se vystěhuje do ... V judaismu a islámu se nevyvinula žádná obdoba církevní hierarchie a papežské moci (rabíni a sunnitští imámové mají spíše pozici učitelů a vážených osobností, určitou podobnost s církví lze najít snad jen u hierarchie ...

INFORMACE

AUTOR
Miloš Mendel
DIMENZE
11,22 MB
NÁZEV SOUBORU
S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu.pdf

POPIS

Kniha se zabývá rozborem ideologických textů různých hnutí a teroristických skupin, které se na Západě obecně zahrnují pod pojem „islámský fundamentalismus“. Autor vysvětluje význam a vnitřní obsah daných pojmů v historickém i aktuálně politickém kontextu. Seznamuje čtenáře se způsoby, jakými islámští radikálové komunikují se svým okolím a kategoriemi, jimiž vysvětlují své činy a představy o tom, jak by svět měl vypadat.

Chcete si přečíst knihu?S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Mendel. Číst S puškou a Koránem: Pojmy a argumenty soudobého islámského fundamentalismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY