Sociální a kulturní antropologie

Sociální a kulturní antropologie - Thomas Hylland Eriksen | Dcparkrx.org

...ncipům sociální a kulturní diferenciace soudobých (i minulých) komplexních společností, resp ... Sociální a kulturní antropologie - Portaro - library catalog ... . jsou schopni interpretovat lidské jednání z hlediska sociálních a kulturních vzorců ... Title: Úvod do kulturní a sociální antropologie - Robert F. Murphy epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 3:56:21 AM Dějiny sociální a kulturní antropologie. [Václav Soukup] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library. Create ... Sociální a kulturní antropologie | Studuj na UPCE ... . Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library. Create lists, bibliographies and reviews: or Search WorldCat. Find items in libraries near you ... Po knihách norského antropologa T. H. Eriksena Antropologie multikulturních společností (2007) a Tyranie okamžiku (2006) se českému čtenáři naskýtá možnost prostudovat v překladu další dílo, tentokráte učebnici, Sociální a kulturní antropologie, která budí pozornost již svou obálkou - zda v dobrém či špatném, ponechám na čtenáři. Metody a základní oblasti antropologického výzkumu, přehled dějin kulturní a sociální antropologie, současné trendy, které probíhají ve vědách o člověku - např. v feministické Dostupnost: skladem i-41% sleva. 897 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Thomas Hylland Eriksen
DIMENZE
10,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociální a kulturní antropologie.pdf

POPIS

Úvod do sociální a kulturní antropologie poukazuje na rozdíly ve společenském životě a v kultuře lidí a podává srozumitelný přehled antropologie. Zaměřuje se na hlavní témata, jako jsou příbuzenství, národnostní příslušnost, rituál či politické systémy. Z množství příkladů je patrná důležitost srovnávacího přístupu v antropologickém výzkumu. Na rozdíl od jiných textů obsahuje rovněž komplexní popis moderních společností, který bude jedinečnou pomůckou pro studenty sociální a kulturní antropologie. Eriksen ukazuje, proč jsou klasické studie malých společenství významné pro studium složitých jevů, jako jsou nacionalismus, konzumní způsob života nebo internet. Z tohoto hlediska publikace překlenuje propast mezi „klasickou“ a „současnou“ antropologií.

Chcete si přečíst knihu?Sociální a kulturní antropologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas Hylland Eriksen. Číst Sociální a kulturní antropologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY