Pražský Pitaval

Pražský Pitaval - Egon Ervín Kisch | Dcparkrx.org

...the National Security Corps in the investigation of crimes - theft, extortion and mur ... Kniha Pražský pitaval - Trh knih - můj antikvariát online ... ... Román Pražský pitaval E. E. Kisch ⚡ Bleskové dodání do druhého dne pro desítky tisíc produktů z největšího online bazaru v ČR. Každý den stovky novinek v nabídce. A přesto, tenhle kousek už si ode mě nekoupíte. Někdo byl rychlejší... Ale nic není ztraceno. Inzerát Kniha Prazsky pitaval, v okrese Hlavní město Praha, cena 70Kč, od martina bydzovská na Sbazar.cz. Popis: Autor Egon Ervin Kisch, temer jako nova Pražský pitaval 2008; Pražská ... Egon Erwin Kisch - Wikipedie ... .cz. Popis: Autor Egon Ervin Kisch, temer jako nova Pražský pitaval 2008; Pražská dobrodružství 1968; Caři, popi, bolševici 1966; Objevy v Mexiku 1950; Americký ráj 1959; Přistání v Austrálii 1950; Egon Ervín Kisch se směje 1962; všech 28 knih autora. Žánry autora Pražský pitaval KISCH Egon Ervín. vyd. SNPL, pěkný stav Pozorně naslouchal příběhům stárnoucího popravčího, který sloužil za Rakouska i za republikánských časů, stejně jako vysloužilému rakousko-uherskému generálovi, jenž mu osvětlil detaily Redlovy špionážní aféry z doby krátce před výbuchem první světové ......

INFORMACE

AUTOR
Egon Ervín Kisch
DIMENZE
8,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražský Pitaval.pdf

POPIS

Toto nejznámější autorovo dílo vyšlo poprvé v Berlíně roku 1931 a čeští čtenáři ho poznávali z překladu o dva roky později. „Zuřivého reportéra“ inspiroval francouzský právník Gayot de Pitaval, který v roce 1734 vydal zajímavé soudní případy své doby. Kisch však pouze nenapodobil svého proslulého předchůdce a neomezil se jen na popis kriminálních příběhů. Pozorně naslouchal příběhům stárnoucího popravčího, který sloužil za Rakouska i za republikánských časů, stejně jako vysloužilému rakousko-uherskému generálovi, jenž mu osvětlil detaily Redlovy špionážní aféry z doby krátce před výbuchem první světové války. Za geniem loci se vydal do míst, kde byl vězněn Jan Hus, jindy odhalil nedůstojné uložení ostatků Jana Amose Komenského v Naardenu. Pro svůj příběh neváhal přeskočit zeď vězeňského hřbitova a dokázal se trpělivě probírat literaturou o proslulých loupežnících Karáskovi, Graselovi a Babinském. Seznamoval čtenáře s dobovými pohledy na město Vltavou i s dobrodružnými příběhy kavalírů rudolfinské Prahy. S určitým despektem pohlížel na počínání pruského krále Fridricha před Prahoua s obdivem popsal názory chebského kata z počátku 19. století Karla Hussa. Kischovy kriminální příběhy se odehrávají ve světlech divadelního jeviště stejně jako v temnu vězeňských cel. Jejich pestrost může i po více než třech čtvrtinách století přitahovat zájem čtenářů a vzbuzovat touhu pokračovat v jeho stopách.

Chcete si přečíst knihu?Pražský Pitaval ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Egon Ervín Kisch. Číst Pražský Pitaval Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY