I-ťing - kniha proměn

I-ťing - kniha proměn - Oldřich Král | Dcparkrx.org

...ko věštecká příručka, později však byla doplněna o podstatné myšlenky konfucianismu a ovlivněna i taoistickými ... Kniha proměn - Brigitte Hamannová | Knihy na Martinus.cz ... ... I-ťing, čínská kniha proměn, to je propracovaný filosofický systém, v současnosti používaný především pro účely věštění. Čínská kniha proměn vznikla v dávných, dobách, cca před 2500 lety. Patří mezi nejstarší knihy na světě. Kniha proměn - čínská klasická kniha, původně používaná jako věštecká příručka, se díky překladu pana Oldřicha Krále dostala také do rukou českých čtenářů.Pro člověka, laika, je toto dílo zpočátku obtížné, českému myšlení hůře srozumitelné. I-ťing: (Kniha promě ... I ťing - Kniha proměn - Home | Facebook ... .Pro člověka, laika, je toto dílo zpočátku obtížné, českému myšlení hůře srozumitelné. I-ťing: (Kniha proměn) „I-ťing" (2.tis. př. Kr.) patří mezi nejstarší knihy světového písemnictví.Téměř vše, co z čínského myšlení známe, nějak ovlivnila. „I" značí v čínštině chameleóna (symbol změny), „ting" pojednání, proto tedy „Kniha proměn".Jedinečný obsah tvoří 64 hexagramů (šestičar), odvozený od 8 trigramů. I-ťing nebo-li Kniha proměn je soubor textů, jejichž stáří se odhaduje na 4 000 let. Hlavní část tvoří 64 hexagramů, které představují 64 rozdílných základních situací a které se i dodnes používají jako orákulum. I-ťing je určen spíše k řešení otázek a situací. I ťing - Kniha proměn. 286 likes. Stránky o prastaré čínské věštecké Knize proměn, tedy I-ťing I-ťing Kniha proměn 2001; Čínská filosofie - Pohled z dějin 2005; Velké učení - Doktrína středu 2008; Čínský, japonský a korejský buddhismus: Základní texty východních náboženství 3 2011; všech 17 knih autora. Kniha I-ťing Kniha proměn je v Žádná jiná kniha nefascinuje čtenáře už celá tisíciletí tak, jako Kniha proměn (I-ťing). Obsahuje návody ke šťastnému životu pro každého čtenáře. Napoví mu, co ho čeká a co jej nemine. Napomůže k úniku z nepříznivé či dokonce z bezvýchodné situace. Ukáže, jak lze aktuální zlé proměnit v prospěch. Hledáte I-ťing: Kniha proměn. Snadná věštba od Farnellová Kim? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Ke stažení I-ťing_-_kniha_proměn.pdf Číst online. Pravděpodobně první knihou o čchi byl I-ŤING (Kniha proměn). V ní jsou vysvětleny jeho varianty v přírodě a v člověku. Další knihou byla ČCHI-CHUA LUN (Teorie variant čchi). Určité dýchací techniky jsou popsány v knize TAO-TE-...

INFORMACE

AUTOR
Oldřich Král
DIMENZE
3,85 MB
NÁZEV SOUBORU
I-ťing - kniha proměn.pdf

POPIS

Přesto ponechávám počet hvězdiček jak má být. Když zemřel můj přítel, velký obdivovatel tohoto díl, řekl jsem si, že ji stačí otevřít a budu vědět proč učinil co učinil. Od té doby dcera, která studuje filosofii odmítá tuto knihu vzít do ruky. To není nic na čtení. Tady se skutečně pohybujeme na hraně a není to otázka víry. O.K. k překladu a komentáři přistoupil s jeho vlastní precizností.Teď již jen čekám na to až pan Král dodělá mistra Čuanga /stale si nemohu zvyknout na novou transkripci čínských jmen a názvů. Kniha proměn není pro každého. Nechci vytvářet dojem klubu zasvěcených, ale pokud je člověk jen trochu senzitívní, jsou tam věci, které věští hrůzu. Ovšem vždy je cesta ven.

Chcete si přečíst knihu?I-ťing - kniha proměn ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oldřich Král. Číst I-ťing - kniha proměn Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY