Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí

Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí - Josef Pekař | Dcparkrx.org

...íběhu Valdštejnových tajných vyjednávání je nad možnosti historiků ... Josef Pekař - Wikipedie ... ... Pekař Josef - Valdštejn 1630-1634 - Dějiny valdštejnského spiknutí , Hledáte Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí od Josef Pekař? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Habilitoval se roku 1897 prací Dějiny Valdštejnského spiknutí (1630-1634), kde Valdštejna ukázal jako váhavého, nicméně zrádce. Téhož roku ostře odmítl protičeský článek německého historika T. M ... Pekař Josef - Valdštejn 1630-1634 - Dějiny valdštejnského ... ... . Téhož roku ostře odmítl protičeský článek německého historika T. Mommsena a doložil význam české kultury pro Evropu; jeho odpověď pak ještě několikrát vyšla a byla přeložena do ... Valdštejn dějiny Valdštejnského spiknutí I. a II. (6929798681) Vystavit v této kategorii. ... Dějiny Valdštejnského spiknutí (1630 - 1634) Kup teď 1 000 Kč s dopravou 1 070 Kč . local_offer . Dějiny zemí koruny české I a II . Aukce 3 Kč s dopravou 93 Kč . local_offer . Valdštejn Dějiny valdštejnského spiknutí PEKAŘ JOSEF. Není skladem. Cena s DPH 160 K ... Úvod > Použité knihy, grafika, pohlednice... > Použité knihy > Společenské vědy > Josef Pekař - Valdštejn 1630 - 1634. [Dějiny Valdštejnského spiknutí. 2.vyd AB Antikvariát Brno; Valdštejn 1630-1634 (Dějiny valdštejnského spiknutí) - Josef Pekař [1934], vydavatel: Melantrich Valdštejn přišel s dlouho připravovanou nabídkou: pokud císař Ferdinand II. svolí, postaví za vlastní peníze armádu, vyzbrojí ji, vycvičí a osobně povede do boje. ... Dějiny valdštejnského spiknutí. Melantrich Praha, 1933 a 1934. [7] Polišenský Josef: Valdštejn. Ani císař, ani král. Academia Praha, 2001. Josef Pekař / Valdštejn Knihy o Albrechtovi z Valdštejna. Kdo se chce alespoň trochu více orientovat v dějinné problematice „Albrechta z Valdštejna", nemůže obejít zásadní knihu Josefa Pekaře Valdštejn s podtitulem Dějiny valdštejnského spiknutí.Samozřejmě je asi nejlepší si přečíst pokud možno nejnovější vydání v nakladatelství Academia (Praha, 2008), i ... Dějiny naší říše byly napsány jako učebnice pro nejvyšší třídy středních škol Rakousko-Uherské a byly "schváleny výnosem C. K. ministerstva kultury a vyučování ze dne 9. dubna 1914". Jedná se o pozoruhodně čtivou čítanku historie podunajské monarchie, zaměřenou na země Koruny české. Valdštejn - Dějiny valdštejnského spiknutí 2008, J. Pekař Kniha napsaná v roce 1895 a zásadně přepracovaná a rozšířená v roce třístého jubilea Valdštejnovy smrti (1934) je zajímavá a přitažlivá zejména ze dvou důvodů. Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (nebo také Vojtěch Václav Eusebius z Valdštejna), zkráceně též Valdštejn, v zahraniční literatuře také Wallenstein nebo Waldstein) (24. zář...

INFORMACE

AUTOR
Josef Pekař
DIMENZE
7,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí.pdf

POPIS

Kniha napsaná v roce 1895 a zásadně přepracovaná a rozšířená v roce třístého jubilea Valdštejnovy smrti (1934) je zajímavá a přitažlivá zejména ze dvou důvodů. Za prvé přináší jeden z možných pohledů na závěrečná léta Valdštejnova života. Pokus o „pravdivou“ rekonstrukci příběhu Valdštejnových tajných vyjednávání je nad možnosti historiků, protože prameny, které máme k dispozici, nás nechávají tak říkajíc na holičkách; v takovém případě získává na důležitosti každá myšlenková konstrukce, která je vnitřně vyvážená a v níž fakta do sebe spolehlivě zapadají. Pekařova kniha takovou konstrukci nepochybně nabízí. A za druhé – jako i u jiných Pekařových spisů – je tato kniha velmi pěknou četbou. Proto má co říci i dnešním zájemcům o historii, jimž byla v podstatě nedostupná – její druhé vydání v roce 1934 bylo až dosud vydáním posledním. Nyní se tedy znovu dostává do rukou čtenářů, doplněná o rozsáhlou předmluvu Antonína Kostlána.

Chcete si přečíst knihu?Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Pekař. Číst Valdštejn. Dějiny valdštejnského spiknutí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY