Berlínská zeď

Berlínská zeď - Frederick Taylor | Dcparkrx.org

...mých a spolehlivých studentů a postupně během dvou až třech týdnů se jejich počet dostal až na třicítku ... Podívejte se, kde stála berlínská zeď, zóna smrti pro 190 ... ... . ... Berlínská zeď (1961-1989). Foto z roku 1986. V roce 1961 krize eskalovala. V červnu toho roku došlo k sovětsko-americké schůzce na nejvyšší úrovni ve Vídni mezi Chruščovem a novým mladým americkým prezidentem Johnem F. Kennedym, která ovšem nepřinesla žádné řešení. Berlínská zeď stála 28 let, během kterých se neustále modernizovala. Její konec nastal podobně překvapiv ... Berlin Wall - Wikimedia Commons ... . Berlínská zeď stála 28 let, během kterých se neustále modernizovala. Její konec nastal podobně překvapivě jako začátek její stavby, třebaže mu předcházely diskuse o změnách hranic. Berlínská zeď ( německy: Berliner Mauer, prohlásil [bɛʁliːnɐ maʊ̯ɐ] ( poslech)) byl střežen betonová bariéra, která fyzicky a ideologicky rozdělena Berlín od roku 1961 do roku 1989. Stavba zdi byla zahájena v Německé demokratické republiky (NDR NDR) dne 13. srpna 1961. cut off Wall západního Berlína od okolního východní Německo,...

INFORMACE

AUTOR
Frederick Taylor
DIMENZE
12,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Berlínská zeď.pdf

POPIS

Narychlo zkonstruované zábrany z ostnatého drátu se v noci z 12. na 13. srpen 1961 dramaticky a nečekaně objevily přímo v srdci Berlína. Během několika dnů se začaly proměňovat ve stavbu, která měla symbolizovat kruté šílenství studené války: v berlínskou zeď.Frederick Taylor vypráví celý poutavý příběh poválečného politického konfliktu, který vedl k rozdělení Berlína: téměř čtyřmilionové město bylo nemilosrdně přeříznuto vedví, což rozpoutalo krizi mezi Východem a Západem, která mohla skončit katastrofou. Celý svět poprvé čelil hrozbě jaderné apokalypsy, a tento strach mohl úplně zmizet, až když zeď oné historické noci 9. listopadu 1989 zbořili právě lidé, které měla věznit.

Chcete si přečíst knihu?Berlínská zeď ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Frederick Taylor. Číst Berlínská zeď Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY