Prózy: Karel Hynek Mácha

Prózy: Karel Hynek Mácha - Karel Mácha | Dcparkrx.org

...u MS Word, 2007. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a š kolských ... Máj a jiné básně a prózy - Karel Hynek Mácha | Databáze knih ... ... Karel Hynek Mácha byl nejvýznamnějším českým romantikem. Jeho báseň Máj je jedním z nejkrásnějších děl české literatury. ... Máj (jako první svazek sebraných spisů). Časopisecky vyšlo několik básní (Svatý Ivan, ohlasová poezie...) a prózy Křivoklad, Dosloví ke Křivokladu a Obrazy ze života mého (Večer na ... Karel Hynek Mácha (16. listopadu 1810 Praha - 6. list ... Karel Hynek Macha - May - Borek Lupoměský ... ...) a prózy Křivoklad, Dosloví ke Křivokladu a Obrazy ze života mého (Večer na ... Karel Hynek Mácha (16. listopadu 1810 Praha - 6. listopadu 1836 Litoměřice) - básník a prozaik, nejvýznamnější představitel českého romantismu - psal básně, emotivně laděné prózy, deníky - narodil se v Praze na Újezdě na Malé Straně - otec byl mlynářský pomocník, matka pocházela z muzikantské rodiny, syn po ní ... Karel Hynek Mácha se narodil pod jménem Ignác v listopadu 1810 v Praze, kde prožil většinu života, ale jako pěší turista ji často opouštěl na svých toulkách. Po narození s kvůli problémům s financemi rodině přestěhovala z Újezdu do čtvrti Na Františku. Karel Hynek Mácha (1810 - 1836) Osobnost Karla Hynka Máchy přitahovala odjakživa pozornost nejen literární kritiky a vědy, ale přinejmenším ve stejné míře i literární veřejnosti. Romantik nejen svým dílem, ale i svými životními osudy, které byly v mnoha oblastech zahaleny rouškou tajemství. Karel Hynek Mácha V pondělí 4. srpna 1834 vyrazil Mácha na cestu do severní Itálie. Jeho společníkem byl Antonín Strobach (1814-1856), pozdější pražský purkmistr, předseda říšského sněmu a právník. Karel Hynek Mácha (* 16. november 1810, Praha - † 6. november 1836, Litoměřice) bol český básnik, predstaviteľ romantizmu a českého národného obrodenia Obsah 1 Dielo Karel Hynek Mácha: Marinka Povídka Marinka je spolu s Večerem na Bezdězu součástí cyklu Obrazy ze života mého.V Marince se střídají prozaické pasáže s veršovanými a její kompozice připomíná operu (overtura, dějství první, intermezzo, dějství druhé, finále). Hlavní strana > Osobnosti > 16.11.1810 > Karel Hynek Mácha > 1953 Karel Hynek Mácha (1953): Cikáni a jiná próza. Pohlav ......

INFORMACE

AUTOR
Karel Mácha
DIMENZE
11,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Prózy: Karel Hynek Mácha.pdf

POPIS

Výběr próz pro tento svazek obsáhne základní témata, dimenze a formy prozaické části Máchova díla: texty vztahující se k romantické pouti (Pouť krkonošská, Návrat apod.), romantické fragmenty, v nichž se prolíná poezie s filozofií, každodennost s básnickou stylizací (Rozbroj světů apod.), autobiografické texty – deníky (Deník z roku 1835, Obrazy ze života mého), uskutečněná část pokusu o cyklus historických próz Kat – Křivoklad, historizující povídky a román Cikáni, zachycující Máchovo vyrovnání s klíčovým romantickým útvarem.

Chcete si přečíst knihu?Prózy: Karel Hynek Mácha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Mácha. Číst Prózy: Karel Hynek Mácha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY