Klaun Šalimar

Klaun Šalimar - Salman Rushdie | Dcparkrx.org

...Rushdie na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Koupit Koupit eknihu ... Kniha Klaun Šalimar | Knihy pre každého ... . Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec USA v Indii Maximilian Ophuls, vše nasvědčuje politickému pozadí činu, jehož pachatelem je Ophulsův osobní řidič „klaun Šalimar", muslimský rodák z Kašmíru. Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec ... Klaun Šalimar - Salman Rushdie, pevná vazba s přebalem ... ... . Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec USA v Indii Maximilian Ophuls, vše nasvědčuje politickému pozadí činu, jehož pachatelem je Ophulsův osobní řidič „klaun Šalimar", muslimský rodák z Kašmíru. Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec USA v Indii Maximilian Ophuls, vše nasvědčuje politickému pozadí činu, jehož pachatelem je Ophulsův osobní řidič „klaun Šalimar", muslimský rodák z Kašmíru. Klauni a teroristé. Salman Rushdie: Klaun Šalimar.Přeložili Pavel Dominik a Zuzana Mayerová.Paseka 2008, 388 s. Zatímco v dubnu 2008 vyšel Rushdiemu nový (desátý) román The Enchantress of Florence, o kterém se ve světě - jak už to tak u každé nové Rushdieho knihy bývá - hojně mluvilo (mj. i v souvislosti s tím, že román byl v širší nominaci na letošní Man ... Klaun Šalímar Salman Rushdie: Shalimar the Clown, Random House, New York 2005. Co to bylo za křik? Byl to muž, žena, anděl nebo snad bůh, který tak zanaříkal? Může vůbec lidský hlas vytvořit zvuk, který dokáže tak sklíčit? Existovala Země a existovaly planety. Země nebyla planetou. Planety byly usurpátorky. Kniha Klaun Šalimar iba za 17,00 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Klaun Šalimar Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec USA v Indii Maximilian Ophuls, vše nasvědčuje politickému pozadí činu, jehož pachatelem je Ophulsův osobní řidič „klaun Šalimar", muslimský rodák z Kašmír...

INFORMACE

AUTOR
Salman Rushdie
DIMENZE
8,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Klaun Šalimar.pdf

POPIS

Když je na prahu losangeleského domu své dcery zavražděn někdejší hrdina protinacistického odboje a velvyslanec USA v Indii Maximilian Ophuls, vše nasvědčuje politickému pozadí činu, jehož pachatelem je Ophulsův osobní řidič „klaun Šalimar“, muslimský rodák z Kašmíru. Navzdory Ophulsově významné roli v protiteroristických aktivitách americké vlády se však ukáže, že motivy vraždy jsou výhradně osobního rázu: jejich ztělesněním je čtvrtá z klíčových postav, jejíž osud, úzce spojující oba muže, je spolu s nedávnou tragickou historií Kašmíru klíčem k celému příběhu. Tak jako ve svých předchozích knihách, i v Klaunu Šalimarovi vede Rushdie široce rozklenutý románový děj s charakteristickou suverenitou a jazykovou invencí až k samému závěru své „písně smutku i naděje“, reagující na neklidnou tvář dnešního světa.

Chcete si přečíst knihu?Klaun Šalimar ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Salman Rushdie. Číst Klaun Šalimar Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY