Podstata mystiky a jiné eseje

Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill | Dcparkrx.org

...: Frei, Jan Popis: 1× kniha, vázaná, 176 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2007 (1 ... Underhill, Evelyn: Podstata mystiky a jiné eseje ... ... . vydání) Tato kniha by se měla jmenovat Podstata katolické křesťanské mystiky a jiné eseje, protože takovou prosycenost naivním křesťanstvím jsem vůbec nečekal. Předpokládal jsem, že se kniha bude dotýkat nebo bude křesťanskou mystikou ovlivněna vzhledem k době, kdy byla napsána, ale už od začátku se mi na knize něco silně ... DUCHOVNÍ A ESEJISTICKÁ LITERATURA Podstata mystiky a jiné eseje Evelyn Underhillová Britská ... Podstata mystiky a jiné eseje - Underhill Evelyn | Knihy ... ... ... DUCHOVNÍ A ESEJISTICKÁ LITERATURA Podstata mystiky a jiné eseje Evelyn Underhillová Britská spisovatelka a teoložka Evelyn Underhillová (1875-1941) byla první ženou přednášející teologii na Oxfordské univerzitě. V roce 2004 vyšel česky její ústřední spis, Mystika (1911), s úvodní studií Tomáše Halíka. Underhill, Evelyn: Podstata mystiky a jiné eseje Britská spisovatelka a básnířka Evelyn Und...

INFORMACE

AUTOR
Evelyn Underhill
DIMENZE
8,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Podstata mystiky a jiné eseje.pdf

POPIS

Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem. Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlečeme je z mnišských rouch, do nichž jsou obvykle oblečeny? Které prvky jsou plodem toho, co nám sugeruje tradice, vědomé nebo nevědomé symboliky, chybného výkladu citů, tužeb přicházejících z nižších center, nebo přestrojeným vyplněním nevědomého přání? Co je pravá podstata mystiky? Když odstraníme rysy, které někteří mystici přijímají a jiní odmítají – všechno, co pochází jen z tradice, temperamentu nebo nevědomky přijaté symboliky –, co zbude jako nutný a stálý rys každé pravé mystické zkušenosti? Vyplatí se tuto otázku klást. Neboť pozornost byla věnována jednou historické stránce mystiky, jindy (daleko méně) její praxi, ale chybělo jasné pochopení rozdílu mezi jejími podstatnými a náhodnými rysy – mezi tradičními formami či metodami a věčnou zkušeností, kterou zprostředkovávají. V mystické literatuře se často slova míchají s věcmi a symboly se skutečnostmi, takže velká část této literatury jako by mluvila o nějakém uzavřeném a vzdáleném snovém světě, ne o dosažení univerzální pravdy.

Chcete si přečíst knihu?Podstata mystiky a jiné eseje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Evelyn Underhill. Číst Podstata mystiky a jiné eseje Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY