Jarmila Mařanová: Kafka a Praha

Jarmila Mařanová: Kafka a Praha - Arno Pařík | Dcparkrx.org

...ly 3, Praha 1 ... Get this from a library! Jarmila Mařanová : [Kafka a Praha : výstava Židovského muzea v Praze, 25 ... Prices and estimates of works Jarmila Maranova ... . září 2008-4. ledna 2009, Galerie Roberta Guttmanna, Praha. [Jarmila Mařanová; Arno Pařík] Jarmila Mařanová (b. 1922) studied at the School of Applied Arts in Prague and since 1962 has focused on graphic art. In 1963-67 she made a number of monotypes and prints based on motifs from the novels and short stories of Franz Kafka. Get this from a library! Jarmila Mar̆anová : Kafka a Praha : výstava Židovského muzea v Praze 25. září 2008-4. ... Jarmila Mařanová : [Kafka a Praha : výstava Židovského ... ... . Get this from a library! Jarmila Mar̆anová : Kafka a Praha : výstava Židovského muzea v Praze 25. září 2008-4. ledna 2009. [Jarmila Mar̆anová; Arno Pařík; Židovské muzeum v Praze.] Get this from a library! Jarmila Mařanová : [Kafka and Prague : exhibition of the Jewish Museum in Prague, 25 September 2008-4 January 2009, Robert Guttmann Gallery, Prague. [Jarmila Mařanová; Arno Pařík; Židovské muzeum (Praha, Česko); Galerie Roberta Guttmanna (Praha, Česko)] Before the Gate of Law. Prague's mystery Jarmila Mařanová - Kafka a Praha 11-12 2008 Kultura česky. Jarmila Mařanová patří k prvním českým umělkyním, které se ve své tvorbě začaly zabývat oběťmi šoa. Jako jedna z mála se vytrvale zabývala ilustrací literárních děl Franze Kafky. Tyto práce patří k jejím nejlepším výtvarným dílům. Jarmila Mařanová - Kafka a Praha _ Dop...

INFORMACE

AUTOR
Arno Pařík
DIMENZE
10,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Jarmila Mařanová: Kafka a Praha.pdf

POPIS

Doprovodný katalog k výstavě v Galerii Roberta Guttmanna. Jarmila Mařanová (nar. 1922) studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a od roku 1962 se věnovala volné grafice. V letech 1963–1967 vytvořila řadu monotypů a grafik na motivy románů a povídek Franze Kafky, z nichž početný soubor věnovala v roce 2006 do sbírky Židovského muzea v Praze. Současně vznikl cyklus kreseb a grafických listů na pražské motivy. Právě tato díla patří k jejím nejlepším a budou společně k vidění na výstavě Kafka a Praha. Jarmila Mařanová vytvořila rovněž řadu grafických prací na biblické náměty a cyklus litografií k dílu J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Jarmila Mařanová se v roce 1976 vystěhovala do USA, kde pokračovala ve své tvorbě a za ilustrace ke Kafkovi získala v roce 1984 ocenění předních amerických uměleckých společností. V současné době žije ve státě Idaho na severu Spojených států. Její práce jsou zastoupeny v řadě českých, evropských, amerických a izraelských sbírek.

Chcete si přečíst knihu?Jarmila Mařanová: Kafka a Praha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Arno Pařík. Číst Jarmila Mařanová: Kafka a Praha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY