Víme svý

Víme svý - Věra Nosková | Dcparkrx.org

... prý se takhle už stává, Já ale fandím dál horkým hlavám ... LIMETAL Už víme svý Legendy festival 2017 Prievidza - YouTube ... . při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. Počet stran: 251, Nakladatelství: Vydavatelství Věra Nosková, Autor e-knihy: Věra Nosková, Anotace knihy Víme svý od Věra Noskové(třetí díl trilogie - 1. díl Bereme, co je, 2. díl Obsazeno) „Je nutné být ve stř ... Citron - Už víme svý - YouTube ... . díl Bereme, co je, 2. díl Obsazeno) „Je nutné být ve střehu, hlídat si vnitřní svobodu a pečovat o vzpurnost." S tímto ... Žeravé znamenie osudu is the third studio album by Slovak rock band Tublatanka, which was released in 1988, by Opus Records. It contains the hit singles "Láska, drž ma nad hladinou" and "Pravda víťazí". Víme svý. Všeobecné informace: Autor: Nosková Věra: Anotace: Psychologický román o mezilidských vztazích na českém maloměstě za normalizace. Závěrečný díl trilogie volně navazuje na romány: Bereme, co je a Obsazeno. Kategorie: Krásná literatura; Psychologický román; „Je nutné být ve střehu, hlídat si vnitřní svobodu a pečovat o vzpurnost." S tímto krédem se hrdinka Víme svý, Pavla, snaží nejen přetrpět nesrozumitelné nepřátelství příhraničního městečka, ale i naplno prožít krásu okolní krajiny, dychtivost mládí a tobogan lásky. Co by se muselo stát, abych v takové krajině nebyla šťastná? ptá se Pavla, když se po fiasku v Praze vrací do Jižních Čech. Hrdinka románů Bereme, co je a Obsazeno se konečně dostane k zajímavé práci, ovšem z rukou těch, kterými vždy pohrdala. Hraničov a blízký Liňov žijí střežením hranic a špehováním téměř všech všemi. Profil kapely VímeSvý (alternative-rock) z města Plzeň, obsahující písničky k poslechu, mp3, koncerty, alba, videoklipy, texty a fotky. Víme svý je kniha o životním rozcestí, hledání snesitelného kompromisu, radostech těla i duše v líbezné krajině, o jedné nepodařené a druhé nadějné lásce v nepřátelském obklíčení, ale také o životě v bývalých Sudetech na začátku sedmdesátých let, kdysi zraněných a nyní zabydlených lidmi odjinud. Už víme svý, už dávno nejsme žádní ptáci. Už víme svý, už křídla holt odnes čas. Už víme svý, to život prý to takhle dělá. Už víme svý a je tu pár Ikarův. To prý se takhle už stává, Já ale fandím dál horkým hlavám....

INFORMACE

AUTOR
Věra Nosková
DIMENZE
11,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Víme svý.pdf

POPIS

Co by se asi tak muselo stát, abych v takové krajině nebyla šťastná? ptá se Pavla, když se po fiasku v Praze vrací do Jižních Čech. Hrdinka románů Bereme, co je a Obsazeno se konečně dostane k zajímavé práci, ovšem z rukou těch, kterými vždy pohrdala. Hraničov a blízký Liňov žijí střežením hranic a špehováním téměř všech všemi. Zatímco nadřízení chtějí, aby jim Pavla šla na ruku, ona kličkuje a mate je tichovodním stylem. Krajina kolem malebného příhraničního městečka s posádkou Pohraniční stráže, kamarádka erotomanka, montérkoví chlapíci, kteří po šichtě zaplní hospodu U mrtváka,– to jsou silní hráči v příběhu, který je téměř až do konce nerozhodný. Zlomyslnost okolí i pokleslé zábavy funkcionářů kontrastují s hrdinčinou dychtivostí po nepřikrčeném životě a spontánní lásce. Pavla je vystavena požadavku i pokušení být už konečně normální, směnit svou nepřizpůsobivost za slušnou práci a bydlení. Vymýšlí úniky, blufuje, pochybuje o své cestě. Víme svý je kniha o životním rozcestí, hledání snesitelného kompromisu, radostech těla i duše v líbezné krajině, o jedné nepodařené a druhé nadějné lásce v nepřátelském obklíčení, ale také o životě v bývalých Sudetech na začátku sedmdesátých let, kdysi zraněných a nyní zabydlených lidmi odjinud.

Chcete si přečíst knihu?Víme svý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Nosková. Číst Víme svý Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY