Jméno, Milost, Ráchel

Jméno, Milost, Ráchel - Eda Kriseová | Dcparkrx.org

...nesmí publikovat, najde ženu, jež propůjčí jeho knížce své jméno ... Jméno - Milost - Ráchel, 1. vydání [PROSTOR nakladatelství ... ... . ... Jméno / Milost / Ráchel , Kniha (2007), Eda Kriseová Astrologie online Osobní horoskop (radix) Partnerský horoskop Tranzitní horoskop Psychologická astrologie Online výpočty Jméno, Milost, Ráchel, nakl. Prostor 2007, ISBN 978-80-7260-174-5; Necestou slečny H. a dnešní Afrikou, nakl. Prostor 2010, ISBN 978-80-7260-238-4; Pro děti. Prázdniny s Bosonožkou, nakl. Albatros 2007, ISBN 978-80-00-01919-2; T ... Jméno, Milost, Ráchel ... . Prázdniny s Bosonožkou, nakl. Albatros 2007, ISBN 978-80-00-01919-2; Tereza a Majda na horách, nakl. Atlantis 2001, ... Po literárním cestopisu o Indii pod názvem Čísi svět (2004) představuje známá česká spisovatelka v nakladatelství PROSTOR už svou druhou knihu. Její tři novely vznikaly postupně od druhé poloviny osmdesátých let minulého století a ve všech případech jde o silné příběhy z našich časů. Jméno se odehrává v období normalizace v Československu. Třetí novela Ráchel je příběhem ženy, kterou rodiče vyvezli jako malé dítě do emigrace. Po jejich smrti hledá bolestně cestu k mateřskému jazyku a zemi, kde se narodila. Kniha vyšla ve druhém vydání v roce 2008 pod názvem Tři novely. Jméno - Milost - Ráchel. Jméno Milost Ráchel Eda Kriseová ... Milost je o brutálním vrahovi, jeho milé, knězi a bachaři. Autorka zde čerpala z poznatků a zkušeností, které nabyla jako ředitelka odboru stížností a milostí v kanceláři prezidenta Havla. ... Eda Kriseová: Jméno, Milost, Ráchel. 10. srpna 2010 15:02. Poslušně si zula lodičky a položila se na gauč. Přikryl ji dekou, do níž se balila jeho žena, když se večer dívala na televizi. Sedl si jí k nohám, vzal je na klín. Studily. Vzpomněl si, že mu jednou maminka vyprávěla, jak jí umíral pes. Jméno, Milost, Ráchel - působivá kniha, která stojí za přečtení, všechny tři novely jsou zajímavé. Zejména příběh o skrývání lidské identity kvůli režimu Jméno na mě zapůsobil, rozhodně doporučuji :) Tři novely - Jméno, Milost, Ráchel. Kdo nap...

INFORMACE

AUTOR
Eda Kriseová
DIMENZE
8,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Jméno, Milost, Ráchel.pdf

POPIS

Po literárním cestopisu o Indii pod názvem Čísi svět (2004) představuje známá česká spisovatelka v nakladatelství PROSTOR už svou druhou knihu. Její tři novely vznikaly postupně od druhé poloviny osmdesátých let minulého století a ve všech případech jde o silné příběhy z našich časů.Jméno se odehrává v období normalizace v Československu. Historik, který nesmí publikovat, najde ženu, jež propůjčí jeho knížce své jméno. „Pokrývačka“ mu postupně ukradne nejen knihu, ale i duši. Lež, na níž systém stojí, plodí v lidech zvrácené představy a deformuje jejich životy. Zakládá tragédii už od antiky. Milost je o brutálním vrahovi, jeho milé, knězi a bachaři. Autorka zde čerpala z poznatků a zkušeností, které nabyla jako ředitelka odboru stížností a milostí v kanceláři prezidenta Havla. Třetí novela Ráchel zachycuje příběh ženy, kterou rodiče vyvezli jako malé dítě do emigrace. Po jejich smrti hledá bolestně cestu k mateřskému jazyku a zemi, kde se narodila.

Chcete si přečíst knihu?Jméno, Milost, Ráchel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eda Kriseová. Číst Jméno, Milost, Ráchel Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY