Legenda o kejklířích se slzami

Legenda o kejklířích se slzami - László Darvasi | Dcparkrx.org

...lzami Autor: Darvasi, László Nakladatel: Dauphin EAN: 9788072721443 ISBN: 978-80-7272-144-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 456 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání: 2008 (1 ... Nic nemá tvar | | A2 - neklid na kulturní frontě ... . vydání) László Darvasi: Legenda o kejklířích se slzami, přel.Pavel Novotný, Dauphin, Praha 2008. Otevíráme knihu a spatřujeme svět definovatelný pojmy bezhraničnost, mnohost a otevřenost. Starý kontinent, nám důvěrně známý, a přesto zde, v Darvasiho románu, divoký a neprobádaný, jehož krví pulzující tepny představují hranice státních útvarů, kurií a držav, které ... Román Legenda o kejklířích se slzami nás zavádí do doby, kdy bylo Maďarsko pleněno Turky, avšak děj se odehrává střídavě na mnohem širší ploše evropských zemí a ... Legenda o kejklířích se slzami - László Darvasi | Databáze ... ... ... Román Legenda o kejklířích se slzami nás zavádí do doby, kdy bylo Maďarsko pleněno Turky, avšak děj se odehrává střídavě na mnohem širší ploše evropských zemí a v popředí stojí okrajové, pro dějiny nepodstatné postavy, často bizarní figurky se symbolickým ...

INFORMACE

AUTOR
László Darvasi
DIMENZE
4,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Legenda o kejklířích se slzami.pdf

POPIS

Román, který se odehrává v 16. a 17. století, kdy se Uhry nacházely pod tureckou nadvládou. Řada bezvýznamných, často až bizarních postaviček a příběhů, jež na první pohled nic nespojuje ani s dějinami, ani mezi sebou navzájem, ožívá dotekem se slzami kejklířů brázdících silnice časů. Objevují se hned tu, hned zase tam. Marně a snad i zbytečně se ptáme a hledáme, kdo jsou a odkud přicházejí. Autorovo vyprávění je pokusem o záchranu světa, v němž se až k nerozpoznání prolíná posvátnost a všednost, dobro a zlo, pohádka a skutečnost. Po těle Uher podmaněném osmanskou říší šlapou Maďaři, Turci a Němci a mnoho dalších národů. Skvostné město Budín v těch letech přitahuje celou Evropu, neodolatelně a se vším všudy.Vyprávění totiž nekončí slavným dobytím Budína, nýbrž slovy, která dodávají odvahu: byli jsme tady, a to není málo. Kritika jej přivítala jako jeden z nejvýznačnějších maďarských románů.

Chcete si přečíst knihu?Legenda o kejklířích se slzami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor László Darvasi. Číst Legenda o kejklířích se slzami Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY