Jugoslávie a Pražské jaro

Jugoslávie a Pražské jaro - Jan Pelikán | Dcparkrx.org

...ří si československé bratrance, jak je nazývali, brali spontánně domů a zaopatřovali je, i díky mimořádně flexibilnímu a ... Rakousko a Pražské jaro 1968 - Britské listy ... ... Dnes je to vidět zcela jasně: Pražské jaro 1968 bylo pokusem o nemožné Ideje a principy reformních komunistů z 60. let další vývoj naprosto překonal. Ale fakticky byly nepoužitelné už v době svého vzniku, píše v následující úvaze ekonom a podnikatel Jan Balcar. Prague Spring Festival is here! Eleven concerts will form the basis of the alternative programme for the Prague Spring 2020, which wi ... Jugoslávie a Pražské jaro - Jan Pelikán | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Prague Spring Festival is here! Eleven concerts will form the basis of the alternative programme for the Prague Spring 2020, which will be broadcast live from five concert halls in Prague and one in Brno. A solo recital will be given by Canadian violinist James Ehnes, performed exclusively for Prague Spring audiences from the United States ... Jugoslávie a východní blok 1953 - 1958 2001; Novými cestami - Kosovo v letech 1958-1969 2014; Žánry autora. Politologie, mezinárodní vztahy Literatura faktu Pro děti a mládež Literatura naučná Historie Literatura česká Pohádky. Štítky z knih. 50. léta 20. století Balkán Srbsko zahraniční politika Pražské jaro 1968 ... Proti invazi protestovaly západní státy, ze socialistických pak Rumunsko a Jugoslávie.. Dne 25. srpna 1968 se na moskevském Rudém náměstí sešla k demonstraci skupinka osmi sovětských občanů (v českém prostředí známá často jako osm statečných) - Konstantin Babickij, Taťána Bajevová, Larisa Bogorazová, Natalia Gorbaněvská, Vadim Delone, Vladimir Dremljuga, Pavel ... Jugoslávie a Pražské jaro Jan Pelikán. 380 Kč ... základě důkladného studia archivního materiálu v bývalé Jugoslávii sleduje historik Jan Pelikán postavení Jugoslávie v rámci východního bloku v období mezi Stalinovým úmrtím v roce 1953 a XX. sjezdem KSSS v roce 1956. PDF | On Jul 1, 2003, Miroslav Novak and others published Pražské jaro - iluze a skutečnost | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate Publikace Pražské jaro 1968: Úvod nás zavede do počátku roku 1968 v socialistickém Československu, kdy reformně komunistickou aktivitu začínali především komunistické instituce, avšak ihned záhy vyrostl společenský pohyb do nevídaných rozměrů. 10 Dollars 2001 - série "Okamžiky svobody" - Pražské jaro 1968 CuNi barevný Av. bublina 30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: Jihoafrická republika - 5 cents 2011 Francouzská komunistická strana a pražské jaro Michaela Kůželová. Oficiální reakce francouzských komunistů na invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 bývá považována za první případ v dějinách, kdy se Francouzská komunistická strana rozhodla veřejně nepodpořit mezinárodní akci Sovětského svazu....

INFORMACE

AUTOR
Jan Pelikán
DIMENZE
4,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Jugoslávie a Pražské jaro.pdf

POPIS

Monografie se zabývá doposud málo prozkoumanou problematikou přístupu Jugoslávie k dění v Československu v letech 1968–1969. V širších souvislostech detailně analyzuje nejen bilaterální kontakty mezi Prahou a Bělehradem, ale i tehdejší vazby Titova režimu a Sovětského svazu. Spolupráce s Moskvou totiž výrazně ovlivňovala poměr Jugoslávie k pražskému jaru.Výklad, chronologicky ohraničený lednem 1968 a zářím 1969, se podrobně věnuje vývoji přístupu jednotlivých proudů působících v rámci jugoslávské mocenské elity k reformám prováděným v polednovém Československu. Všímá si vlivu obrodného procesu na dění v Jugoslávii. Obšírně se také zabývá aktivitou několika vysokých československých státních činitelů (mj. Jiřího Hájka a Oty Šika), kteří se bezprostředně po 21. srpnu pokoušeli v Bělehradu vytvořit zárodečné jádro exilu.

Chcete si přečíst knihu?Jugoslávie a Pražské jaro ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Pelikán. Číst Jugoslávie a Pražské jaro Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY