Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833–1876

Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833–1876 - Jiří Chalupa | Dcparkrx.org

... stoupenci, tzv Kniha Don Carlos a ti druzí - Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 - Jiří Chalupa máte možnosť výhodne kúpiť na Literama ... Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v ... ... .sk. Vydal - Nakladatelství Epocha. EAN: 9788087027578 ISBN: 978-80-87027-57-8 Don Carlos a ti druzí. Ivan Bro ... Karlistické války však v mnoha ohledech překračovaly geopolitické hranice Pyrenejského poloostrova, mezi válečníky obou stran se nacházely stovky a tisíce bojovníků ze všech koutů Evropy, karlisté zase na oplátku pomáhali různým obráncům "starých pořádků" po celém kontinentu ... Jiří Chalupa: Don Carlos a ti druzí . Jiří Chalupa: Don Carlos a ti druzí Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 Tato procházka novodob ... Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v ... ... ... Jiří Chalupa: Don Carlos a ti druzí . Jiří Chalupa: Don Carlos a ti druzí Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 Tato procházka novodobými španělskými dějinami nabízí čtenáři poutavý příběh jedné významné evropské panovnické dynastie, která přes všechno vynaložené úsilí nikdy oficiálně na královský trůn neusedla. Všechny informace o produktu Kniha Don Carlos a ti druzí, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Don Carlos a ti druzí. Don Carlos a ti druzí od 194 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Podstatný způsobem zasáhli karlisté i do španělské občanské války v letech 1936-39, kdy bojovali proti španělské republice po boku příznivců generála Franka. Závěrečnou kapitolu autor věnoval osudům karlistického hnutí po roce 1939 - v druhé půli 20. století dochází k definitivní marginalizaci karlistů ve Španělsku. Don Carlos a ti druzí. Nakladatelství: Epocha. Podtitul: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 Autor: Jiří Chalupa. Ochrana: sociální DRM Rok vydání: 2008 Počet stran: 296 Jazyk: cs Formát: EPUB | MOBI | PDF | PDF2 Cena s DPH: 99 Kč. Cena bez DPH: ... Kniha Don Carlos a ti druzí - Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939(Chalupa Jiří ) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. Don Carlos a ti druzí - Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 Jiří Chalupa. Běžná cena: ... Don Carlos a ti druzí - Karlistické války ve Španělsku v letech 1833-1939 228 CZK Nov ... Prodejny a výdejní místa více než 2 500× v ČR. Přihlášení Registrovat. Uživatelské jméno / E-mail Heslo:...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Chalupa
DIMENZE
7,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833–1876.pdf

POPIS

Ke knize Jiřího Chalupy bych se, myslím, nedostal, nebýt doporučení docenta Klímy. A tak přestože mi problematika hispánského světa není právě blízká, knížku Don Carlos a ti druzí jsem přečetl takřka na posezení! 270 stran samotného textu uteče jako voda, autor píše čtivě a často též velmi vtipně. Obavy z toho, že se budu při louskání publikace většinou brodit řádky a odstavci popisujícími bitvy a bitky, zmizely takřka okamžitě. Pokud už se Jiří Chalupa věnuje bitvám, tak pouze tak, aby text po chvíli nezačal nudit. Stavba knihy stojí mnohem víc na 'politologické základně', než na rochnění se v potocích krve - a to je dobře! Téma karlismu je uchopeno šikovně a podáno tak, aby tématice rozuměl i ten, kdož se španělských dějin dotkl předtím jen okrajově. I přesto ale autor případnému zájemci doporučuje zopakovat si ještě raději dějiny Španělska v 19. a 20. století, a to alespoň zběžně, 'letem světem', aby potom v knize 'neplaval'. Jiřího Chalupu i nakladatelství Epocha je též třeba pochválit za nadmíru užitečné přílohy na konci knihy - seznam karlistických pretendentů španělského trůnu, chronologii karlistických válek, resp. vývoje karlistického hnutí obecně a též bibliografii, jež je navíc vhodně rozřazena nikoli jen dle abecedy, ale i jednotlivých kapitol. Na konec tedy znovu zopakuji - téma knihy je velmi svůdné a je podáno s naprostým přehledem! Nelze než doporučit!

Chcete si přečíst knihu?Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833–1876 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Chalupa. Číst Don Carlos a ti druzí: Karlistické války ve Španělsku v letech 1833–1876 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY