Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni

Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni - Vladimír Mikeš | Dcparkrx.org

...ku slouží. Teprve před několika lety byla objevena sloučenina, která se jmenuje anandamid ... Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni - KOSMAS.cz ... . ... Vladimír Mikeš: Proč se klepou řízky - chemie v kuchyni ... Malinový dort na horké léto nemůže být jiný, než pořádně vychlazený. A právě takový recept jsem si připravila na osvěžení. Na zahradě jsem sebrala maliny (růžové velkoplodé i slaďoučké žluté), vytáhla velký kelímek jogurtu a těšila se na první sousto, kterým se v letošním horkém dnu pořádně ochladím. Jinak jsou to prostě věci, které vyčteš ve skriptech z potravinářství na VŠCHT, no. ... Proč se klepou řízky - Chemie v kuchyni - Vladimír Mikeš ... ... . Jinak jsou to prostě věci, které vyčteš ve skriptech z potravinářství na VŠCHT, no. V poněkud populárnější a čtivé podobě to zpracoval V.Mikeš v knížce Proč se klepou řízky. Ta je čtivá a nevyžaduje od člověka chemické a fyzikální znalosti nad úroveň střední školy. Jediná knížka v češtině, která se snaží problema. tiku molekulární gastronomie objasnit, u nás vy. šla před pěti lety. Pod názvem „Chemie v kuchy. ni aneb proč se klepou řízky" ji napsal brněnský . profesor Vladimír Mikeš (1950-2007) z hlediska . seriózní fyzikální chemie. Proměnil se v chodící billboard. Vladimír Polívka (28) vyměnil dobrovolně dlahu na své zraněné noze za sádru. Tu si totiž pomaloval chemickým vzorcem tak, aby propagoval svůj nový kousek v divadle. Jeden zbrklý pohyb nožem v kuchyni a šlachu na noze měl skoro na dvě půlky....

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Mikeš
DIMENZE
10,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni.pdf

POPIS

Sháněním jídla a především jeho přípravou je člověk schopen strávit velkou část svého času. Někteří z nás jídlo považují za nutné zlo, které pouze ruinuje peněženku nebo postavu a odvádí pozornost od jiných zábavnějších činností. Jiní se zase vyžívají v přípravě kulinářských specialit a stráví spoustu času v kuchyni nebo ve sklípku při výběru vhodného vína... Příprava jídla je chemický proces, má proto s chemií mnoho společného. V této knize se dozvíte o potravinách spoustu zajímavostí – od chemického složení potravin přes to, proč se řízky mají klepat či proč vzniká karamel až po to, zda instantní čínské polévky skutečně škodí zdraví.

Chcete si přečíst knihu?Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Mikeš. Číst Proč se klepou řízky: Chemie v kuchyni Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY