Legenda o svatém Václavovi

Legenda o svatém Václavovi - Ivana Pecháčková | Dcparkrx.org

... Václav, patron české země, je dnes v našem povědomí většinou už jen jako slavný 50+ videos Play all Mix - Legenda o svatém Václavu a jeho krutém bratru Boleslavovi (Jaromír Nohavica) YouTube MARYČKA MAGDÓNOVA @ Nohavica 🔴 82 - Duration: 4:42 ... Druhá staroslověnská legenda o svatém Václavu - Wikipedie ... . MrFrais 86,804 views Nejstarší slovanská legenda o svatém Václavu. Praha: Evropský literární klub, 1940. Dostupné online. Český překlad, resp. přebásnění první staroslověnské legendy o svatém Václavovi. Text z 10. století, dochovaný ovšem v pozdějších opisech, je doplněn vysvětlující úvodní studií.. NÁRODNÍ LEGENDA O SV. VÁCLAVU O kněžici Václavovi je známo , že je Čech ... PDF LEGENDA O SVATÉM VÁCLAVOVI Ivana Pecháčková ... . přebásnění první staroslověnské legendy o svatém Václavovi. Text z 10. století, dochovaný ovšem v pozdějších opisech, je doplněn vysvětlující úvodní studií.. NÁRODNÍ LEGENDA O SV. VÁCLAVU O kněžici Václavovi je známo , že je Čechy zbožňován jako mučedník a národní světec. Sami jsme si ho prohlásili za svatého. Vypráví se, že jednou v roce se vypraví do nebe, a to na úsvitě 28. září. Zmobilizuje válečné vojsko a hodinu před půlnocí se vrací opět do Blaníku Film zachycuje vybrané unikátní exponáty s odborným komentářem autorů a kurátorů výstavy a pro ucelený pohled na osobnost knížete, stojícího u počátků naší státnosti, je DVD ... Život svatého Václava je raně středověký text známý též jako První staroslověnská legenda o svatém Václavu.Text ve formě politického a historického vyprávění pochází z poloviny 10. století a jeho cílem byla oslava knížete Václava, po jehož smrti Život zřejmě nedlouho vznikl. Legenda o s...

INFORMACE

AUTOR
Ivana Pecháčková
DIMENZE
12,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Legenda o svatém Václavovi.pdf

POPIS

Svatováclavská tradice je téměř stejně tak stará jako český stát – více než tisíc let. Svatý Václav, patron české země, je dnes v našem povědomí většinou už jen jako slavný jezdecký pomník na Václavském náměstí v Praze. O životě a smrti knížete Václava se však od nepaměti vyprávěly a psaly legendy, z nichž většina se zakládala na pravdě. Povězme si proto o životě svatého Václava, o skutcích, které vykonal, a také o zázračném palladiu země české, které kníže Václav nosíval při sobě. Ke vznešené tváři mladého urostlého vévody na bílém koni s plamínkovou přemyslovskou orlicí na štítě a praporcem v ruce český národ po staletí vzhlíží jako k symbolu svého trvání a víry v budoucnost. Kníže Václav, úkladně zavražděný vlastním bratrem, byl již záhy po své smrti uctíván jako mučedník. Dlouhá řada panovníků, kteří po něm usedli na přemyslovský trůn, ho ctila jako legendárního vévodu země české, který svým státnickým uměním a neochvějnou křesťanskou vírou zachoval českému národu obklopenému mocnými sousedy právo na existenci. Svatý Václav, věčný kníže, bude prý v Čechách panovat až do skonání světa. Jeho jménem se vyhrávaly bitvy a nepřátelé byli ze země hnáni za zpěvu svatováclavského chorálu. A když Čechové s jeho jménem na rtech slavně vítězili, stavěli svému světci děkovné kapličky i honosné chrámy po celé zemi. Jeho obraz zdobil vojenské prapory, korouhve, mince i pečeti, jeho jménem se lidé zaštiťovali při všech pohromách, které kdy byly na Čechy seslány.

Chcete si přečíst knihu?Legenda o svatém Václavovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivana Pecháčková. Číst Legenda o svatém Václavovi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY