Vzkříšení pohanství

Vzkříšení pohanství - Richard Rudgley | Dcparkrx.org

...h Černé Slunce a Arktos. Přes 70 000 knih skladem ... Vzkříšení pohanství - Rudgley Richard - SEVT.cz ... . Osobní odběr ZDARMA, nákup nad 700 Kč = DOPRAVA ZDARMA. Rychlé dodání. Věrnostní program. ShopRoku 2016 - Cena popularity. Poněkud temná kniha o pohanství Alain de Benoist: Být pohanem.Přel. Ivan Šebesta, Sol Noctis, Zvolen 2019, 280 s.. Pohanství a polyteismus v poslední době zažívají revival. Někteří lidé se snaží osobně praktikovat obnovené kulty včetně třeba uctívání bohů starých Řeků.V některých státech už tyto skupiny získávaj ... Vzkříšení pohanství - Richard Rudgley | KOSMAS.cz - vaše ... ... .V některých státech už tyto skupiny získávají oficiální uznání od státních institucí. Zmrtvýchvstání je nejpodstatnějším bodem křesťanského učení, ale také našich životů a lidské naděje. Mnohá ztvárnění se pokoušejí tuto radost připomenout... Ale vzkříšení by k pohanství řadil málokdo. Přesto tu oslavy vzkříšení byly mnohem dřív, než křesťanské příběhy zmrtvýchvstání. To se ostatně nemohlo odehrát nikdy jindy, než právě s jarem, kdy země praská a životní síla se dere na povrch. Ve Vzkříšení pohanství jsem se dozvěděl o islandském grimoáru GALDRABÓK z 16. Století, který obsahuje 47 galdrů (zaklínadel), v nichž je občas vzýván Thor a Ódin. Tuhle knihu mít v češtině, to by bylo něco! Oðin prochází dějinami jako Ničitel a Zběsilec. A jeho éra zdaleka není ještě u konce. Jak říká Denis Duclos (cituje ho Richard Rudgley v knize Vzkříšení pohanství, Mladá fronta, Praha 2008): "Odin, jezdec či útočník, je rovněž patronem nebezpečných nájezdných lupičů. A bylo to právě spojení tohoto konceptu ztracené Hyperborey a důkladného studia pozapomenutých run, co vytvořilo základ vědomého oživení pohanství v Evropě. Zdroj : kniha Richarda Rudgleye - Vzkříšení pohanství, nakladatelství Mladá fronta, Praha 2008 „Pohanství" se stalo především módní nálepkou s mnohými, často protikladnými obsahy. Jako termín pro současnou situaci je už bohužel zavádějící a často zneužívané. Od nacistů až po nudící kryptokřesťany, kteří neví, jak trávit svůj volný čas. Pozn. překl.: Ačkoliv je tento článek věnován středoevropským pohanům, české zastoupení v něm budete hledat marně. Ve srovnání s okolními státy u nás novodobé pohanství nemá tradici a ani od napsání tohoto článku (1995) v této oblasti k významnější změně nedošlo. Může to být dnešním pohanským organizacím k zamyšlení nad aktivnějším přístupem....

INFORMACE

AUTOR
Richard Rudgley
DIMENZE
6,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzkříšení pohanství.pdf

POPIS

Kontroverzní studie o oživení pohanství dokazující, že na západní civilizaci nemá ve spirituální oblasti největší vliv Kristus, nýbrž pohanský bůh Ódin. Podle autorova názoru může pohanství - stejně jako křesťanství - přinášet dobro i zlo. V naší převratné době proto musíme zvolit mezi temným a ničivým pohanstvím, které doprovázelo existenci nacismu a nyní i krajně pravicového extremismu, nebo posilujícím pohanstvím spočívajícím v soužití s přírodou a alternativní spiritualitou.

Chcete si přečíst knihu?Vzkříšení pohanství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Rudgley. Číst Vzkříšení pohanství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY