Výkladový slovník esoteriky a pavěd

Výkladový slovník esoteriky a pavěd - Jiří Heřt | Dcparkrx.org

...ny, španělštiny, italštiny, ruštiny, slovenštiny a naopak ... Výkladový slovník esoteriky a pavěd | Dumknihy.cz - knihy ... ... . Výkladový slovník esoteriky a pavěd 2008, J. Heřt. Lidé mají potřebu víry, rituálů a zázraků. Naplňují ji náboženství včetně sekt, některé expanzívní politické ideologie a také pestrý svět esoteriky, okultismu a pavěd. Výkladový slovník esoteriky a pavěd. Jiří Heřt. Externí sklad. Více » ... Lékař a anatom profesor Jiří Heřt se dlouhodobě zabývá problematikou alternativní medicíny a léčitelství, déle než čtvrt století sleduje vývoj a nové směry v tomto oboru lidské činnosti. Přestože je lékař, neodsuzuje alternativce, léčitele a ... Výkladový slovník esoteriky a pavěd - Jiří Heřt | Kniha na ... ... . Přestože je lékař, neodsuzuje alternativce, léčitele a jejich nabídku a činnost šmahem, ale poctivě tuto oblast studuje a zamýšlí se nejen nad jejími riziky, ale vidí i ... Psychotronika je varianta parapsychologie, kterou tak na konci 60. let 20. století nazval její zakladatel Zdeněk Rejdák, aby se vyhnul negativním konotacím spojeným s názvem parapsychologie. Roku 1973 první mezinárodní konference psychotroniků definovala psychotroniku jako interdisciplinární obor studující jednak interakce mezi živými organismy a jejich vnitřním i ... Sestavil první český výkladový slovník esoteriky a pavěd. Stal se také editorem sborníků Věda kontra iracionalita I-V, obsahujících texty přednášek klubu Sisyfos pořádaných v letech 1998-2012 v Akademii věd České republiky. Podobné jako Výkladový slovník esoteriky a pavěd. Česko slovenský Slovensko český slovník. 344,- Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Heřt
DIMENZE
8,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Výkladový slovník esoteriky a pavěd.pdf

POPIS

Lidé mají potřebu víry, rituálů a zázraků. Naplňují ji náboženství včetně sekt, některé politické ideologie a také pestrý svět esoteriky, okultismu a pavěd. Ten sice operuje slovy duchovno a láska, ale je orientován na trh a zisk. Aby byl úspěšný, neobejde se bez víry svých klientů a zákazníků, je pro něj výhodné vytvářet představu, že je alternativou pravdy o světě. Média, včetně knih se sice zábavné a pro leckoho vzrušující esoterické oblasti věnují, ale její věcná analýza je vzácná. Tuto mezeru se pokouší zaplnit výkladový slovník, který chce objektivně popsat a osvětlit podstatu a terminologii všech hlavních disciplín okultního, esoterického světa.Autor Výkladového slovníku esoteriky a pavěd prof. MUDr. Jiří Heřt se tomuto fenoménu věnuje dlouho, zevrubně a s racionálním vhledem. Jeho cílem bylo popsat termíny z oblasti okultismu a pseudověd tak, jak je chápou a vysvětlují jejich zastánci, propagátoři a provozovatelé a doplnit tyto informace kritickým pohledem, který se opírá o logické myšlení, přírodní zákony, vědecké poznatky i názory dalších kritiků. Slovník obsahuje 230 hesel týkajících se záhad, zázraků, mimozemšťanů, senzibilů, proutkařů, věštců, astrologie, alternativní medicíny, kryptozoologie a mnoha dalších podobných témat. Autorova erudice, návyk věnovat se zkoumaným oblastem zevrubně a s nasazením osloví čtenáře, kterého zajímá souboj racionality a iracionality, slovník je ale především seriózním, praktickým pomocníkem při orientaci v jedné zajímavé oblasti.

Chcete si přečíst knihu?Výkladový slovník esoteriky a pavěd ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Heřt. Číst Výkladový slovník esoteriky a pavěd Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY