Paracelsus: Jeho život a doba

Paracelsus: Jeho život a doba - Franziskus Kerssenbrock | Dcparkrx.org

... a mág, oslňující osobnost, jež dodnes zůstává v mnoha ohledech záhadou ... Život a doba spisovatele Karla Čapka - YouTube ... . Muž, který do dějin přírodních věd a medicíny vešel pod jménem Paracelsus, působil jako ... Kniha Paracelsus - Jeho život a doba je v. Přečtených: 11x: Knihotéce: 6x: Chystám se číst: 1x: Chci si koupit: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Paracelsus jeho život a doba 16. stolet ... Jeho význam je rozdílně interpretován: jedni spatřují v Paracelsovi zakladatele farmaceutické chemie, jiní praotce homeopatie, další mystika a alchymistu, astrologa a teologa a někteří ho zásadně odmítají jako šarlatána. Paracelsus byl však více než jen souhrn různě ... Paracelsus Jeho život ... Kniha: Paracelsus Jeho život a doba | Knihy.ABZ.cz ... . Paracelsus byl však více než jen souhrn různě ... Paracelsus Jeho život a doba. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete po...

INFORMACE

AUTOR
Franziskus Kerssenbrock
DIMENZE
5,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Paracelsus: Jeho život a doba.pdf

POPIS

Evropa v 16. století, období renesance, reformace a selských válek, to je svět, v němž žil Theophrastus Bombast von Hohenheim zvaný Paracelsus. Byly to roky radikálních změn. Nezůstal kámen na kameni. Vše, co dneska tvoří Evropu, její umění a kulturu, duchovní život, ale i společenské zřízení, bylo založeno v těch letech. Odvíjely se v nich neuvěřitelné kariéry, mezi nimi i životní dráha muže, jenž se narodil jako syn švábského rytíře a stal se mýtem, postavou obestřenou ságami a dodnes žijící v našem povědomí. Jeho význam je rozdílně interpretován: jedni spatřují v Paracelsovi zakladatele farmaceutické chemie, jiní praotce homeopatie, další mystika a alchymistu, astrologa a teologa a někteří ho zásadně odmítají jako šarlatána. Paracelsus byl však více než jen souhrn různě vnímaných dílčích projevů osobnosti. Byl teoretik i praktik, revolucionář blízký lidu, a přestože neotřásl tehdejším světovým názorem, hodně přispěl k novému pohledu na dění kolem. Především ale byl tajemstvím opředený samotář, fascinující člověk, jehož život nás dodnes okouzluje a podněcuje naši fantazii.

Chcete si přečíst knihu?Paracelsus: Jeho život a doba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franziskus Kerssenbrock. Číst Paracelsus: Jeho život a doba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY