Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů

Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík | Dcparkrx.org

... skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila ... Tábor Vojna / Nejlevnější knihy ... .sk ... Ve světle vzpomínek bývalých vězňů. PDF EPUB MOBI František Bártík • Vyšehrad (2008) ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů ... režim k těžbě a zpracování rudy využíval práce vězňů, velmi často obětí tehdejších politických procesů. Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci ... Jednou z nejvýznačnějších oblast ... Tábor Vojna | KNIHCENTRUM.sk ... . Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci ... Jednou z nejvýznačnějších oblastí, jíž se tehdejší Československo podílelo na přípravě dalšího světového konfliktu, byl uranový průmysl. Po celém území Čech byla rozeseta řada důlních podniků, kde se těžila uranová ruda pro výrobu atomových pum Muzeum | Nabídka | Publikace | Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů | HORNICKÉ MUZEUM PŘÍBRAM - www.muzeum-pribram.cz Kupte knihu Tábor Vojna (František Bártík) s 20 % slevou za 182 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Elektronická kniha Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů na www.alza.sk. Všetky informácie o produkte. Hodnotenie a recenzie Tábor Vojna ve... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů; Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů ... velmi často obětí tehdejších politických procesů. Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci poměry vládnoucí v jednom z nejproslulejších pracovních táborů - v táboře Vojna na Příbramsku v období ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů Autor: František Bártík Autor na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněných a líčí nejděsivější místo celého zařízení - tzv. Literatura - BÁRTÍK, František: Tábor Vojna na počátku 50. let minulého století. In: Podbrdsko 23 (2016). - BÁRTÍK, František: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů. Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů 2008 Vzpomínky chovance Jaroslava Vojtěcha a historie táborů nucené práce 2014 Tábory nucené práce se zaměřením na tábory zřízené při uranových dolech v letech 1949-1951 2009 O jednom z táborů, který sloužil mimo jiné jako tábor pro německé zajatce, pojednává kniha Františka Bártíka Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (vydáno nakladatelstvím Vyšehrad v roce 2008). Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů, autor: František Bártík, rok vydání: 2008 Antikvariát s více než 30 436 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00 V souvislosti s úbytkem vězňů po amnestii v roce 1960 a s ohledem na další...

INFORMACE

AUTOR
František Bártík
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů.pdf

POPIS

Ve snaze zprostředkovat naší veřejnosti konkrétní, na faktech založený obraz naší minulosti v období komunistické diktatury počalo nakladatelství Vyšehrad ve spolupráci s badateli Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu vydávat řadu knih zabývajících se jednotlivými událostmi a ději tohoto těžkého období našich dějin. Autoři těchto děl se opírají jak o archivní průzkum, tak o vzpomínky pamětníků těchto let. Jednou z nejvýznačnějších oblastí, jíž se tehdejší Československo podílelo na přípravě dalšího světového konfliktu, byl uranový průmysl. Po celém území Čech byla rozeseta řada důlních podniků, kde se těžila uranová ruda pro výrobu atomových pum. Vzhledem k tomu, že z řady důvodů byla zanedbána ochrana proti zhoubnému záření, režim k těžbě a zpracování rudy využíval práce vězňů, velmi často obětí tehdejších politických procesů. Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci poměry vládnoucí v jednom z nejproslulejších pracovních táborů – v táboře Vojna na Příbramsku v období padesátých let. Na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněných a líčí nejděsivější místo celého zařízení – tzv. Bunkr. Poskytuje tak ohromující svědectví o oné době i osudech lidí v ní, svědectví, určené především mladým lidem jako varování před opakováním něčeho podobného.

Chcete si přečíst knihu?Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Bártík. Číst Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY