Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů

Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík | Dcparkrx.org

...tvár najčerstvejšej držiteľky Nobelovej ceny za literatúru Svetlany Alexijevič vychádza v ... Tábor Vojna / Nejlevnější knihy ... ... Autor na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněnýc... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů František Bártík Autor na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněnýc... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů František Bártík Tábor Vojna ve sv ... Tábor Vojna | KNIHCENTRUM.sk ... ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů František Bártík Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů autor: Bártík František dopor. cena: ... Vaše mobilní číslo potřebujeme kvůli přiřazení položky do Vaší knihovny. Po zadání Vašeho telefonního čísla obdržíte SMS s jednorázovým kódem pro přihlášení. Komunistický lágr pro politické vězně v Lešeticích u Příbrami (poblíž Milína), nyní veřejnosti přístupné pietní místo a památník věnovaný obětem komunistické zvůle ... Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů 2008 Vzpomínky chovance Jaroslava Vojtěcha a historie táborů nucené práce 2014 Tábory nucené práce se zaměřením na tábory zřízené při uranových dolech v letech 1949-1951 2009 Nakladatelství Vyšehrad bylo založeno v Praze v roce 1934, což ho činí nejstarším nakladatelstvím v naší zemi. Za řadu své existence vydal Vyšehrad více než tři tisíce knih poezie, prózy, publikací historických, filosofických i teologických....

INFORMACE

AUTOR
František Bártík
DIMENZE
8,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů.pdf

POPIS

Ve snaze zprostředkovat naší veřejnosti konkrétní, na faktech založený obraz naší minulosti v období komunistické diktatury počalo nakladatelství Vyšehrad ve spolupráci s badateli Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu vydávat řadu knih zabývajících se jednotlivými událostmi a ději tohoto těžkého období našich dějin. Autoři těchto děl se opírají jak o archivní průzkum, tak o vzpomínky pamětníků těchto let. Jednou z nejvýznačnějších oblastí, jíž se tehdejší Československo podílelo na přípravě dalšího světového konfliktu, byl uranový průmysl. Po celém území Čech byla rozeseta řada důlních podniků, kde se těžila uranová ruda pro výrobu atomových pum. Vzhledem k tomu, že z řady důvodů byla zanedbána ochrana proti zhoubnému záření, režim k těžbě a zpracování rudy využíval práce vězňů, velmi často obětí tehdejších politických procesů. Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci poměry vládnoucí v jednom z nejproslulejších pracovních táborů – v táboře Vojna na Příbramsku v období padesátých let. Na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněných a líčí nejděsivější místo celého zařízení – tzv. Bunkr. Poskytuje tak ohromující svědectví o oné době i osudech lidí v ní, svědectví, určené především mladým lidem jako varování před opakováním něčeho podobného.

Chcete si přečíst knihu?Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Bártík. Číst Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY