Bathory - Oběť, nebo vrah?: Kniha o filmu Juraje Jakubiska

Bathory - Oběť, nebo vrah?: Kniha o filmu Juraje Jakubiska - Šárka Horáková | Dcparkrx.org

...u Juraje Jakubiska nabízí čtenáři obě strany životního příběhu Alžběty Báthoryové, její rodiny i jejích protivníků, objasňuje jej na pozadí kruté doby končícího středověku a dobových ... Alžběta Báthoryová. Oběť, nebo vrah? - Šárka Horáková,Dana ... ... ... (kniha o filmu Juraje Jakubiska) Autor: Juraj Jakubisko Postava Alžběty Báthoryové (1560 1614) alias Čachtické paní, po staletí tradovaná jako krvelačná hraběnka koupající se v krvi nevinných panen, získává v historickém velkofilmu Bathory mnohem širší ... Koupit Koupit eknihu. Kniha k filmu Juraje Jakubiska Bathory. Postava Alžběty Báthoryové (1560-1614) alias Čachtické paní, po staletí tradovaná jako krvelačná hraběnka koupající se v krvi nevi ... Alžběta Báthoryová - Oběť nebo vrah? ... ... Koupit Koupit eknihu. Kniha k filmu Juraje Jakubiska Bathory. Postava Alžběty Báthoryové (1560-1614) alias Čachtické paní, po staletí tradovaná jako krvelačná hraběnka koupající se v krvi nevinných panen, získává v historickém velkofilmu Bathory mnohem širší rozměr. Kniha k filmu Juraje Jakubiska Bathory. Postava Alž...

INFORMACE

AUTOR
Šárka Horáková
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Bathory - Oběť, nebo vrah?: Kniha o filmu Juraje Jakubiska.pdf

POPIS

Postava Alžběty Báthoryové (1560-1614) alias Čachtické paní, po staletí tradovaná jako krvelačná hraběnka koupající se v krvi nevinných panen, získává v historickém velkofilmu Bathory mnohem širší rozměr. Scenárista a režisér Juraj Jakubisko se zabýval hlavní hrdinkou příběhu po mnoho let, studoval historické prameny, diskutoval s historiky, pátral po dobových artefaktech vážících se k její osobě, aby posléze svým nezaměnitelným filmovým rukopisem vytvořil velkolepý portrét sice kontroverzní, avšak grandiózní osobnosti uherské šlechtičny, která vlastnila majetek větší než sám král, odvážila se čelit mocenskopolitickým intrikám a dokázala neohroženě spravovat svá území pustošená opakovanými válečnými střety a jejich následky. Stejně tak kniha o filmu Juraje Jakubiska nabízí čtenáři obě strany životního příběhu Alžběty Báthoryové, její rodiny i jejích protivníků, objasňuje jej na pozadí kruté doby končícího středověku a dobových zvyklostí, zasazuje jej do širších historických souvislostí a samotný film přibližuje pozvánkou na místa tehdejších událostí i místa filmová. O zákulisí natáčení mnohé vypovídají rozhovory s hlavními filmovými představiteli a dalšími tvůrci, včetně Juraje Jakubiska a producentky monumentálního filmového projektu Deany Jakubiskové-Horváthové. Sám režisér provází knihou prostřednictvím svých úvah k jednotlivým kapitolám a v závěru knihy nastiňuje své osobní krédo filmového tvůrce. Propojení výpravné knihy s filmem dokreslují obrazové záběry, reprodukce dobových dokumentů a unikátních ilustrací z filmového deníku Juraje Jakubiska. Stačí tedy obrátit první list a ponořit se do výlevů nenávistné obžaloby, nebo naopak vášnivé obhajoby Alžběty Báthoryové, zamyslet se nad fakty dodnes obestřenými rouškou tajemství, nechat se vést linkou dějinných souvislostí i okouzlit magickými ingrediencemi přenesenými z filmového plátna.

Chcete si přečíst knihu?Bathory - Oběť, nebo vrah?: Kniha o filmu Juraje Jakubiska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Šárka Horáková. Číst Bathory - Oběť, nebo vrah?: Kniha o filmu Juraje Jakubiska Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY