Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky

Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky - Jiří Černý, | Dcparkrx.org

..., Прага - 24 травня 1790 року, Прага) - чеський учений, монах ордена піаристів, педагог ... Václav Fortunát Durych - Wikipedie ... .Перший провісник чеського національного відродження. ČERNÝ, Jiří; HOLEŠ, Jan. Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky. Praha : Libri, 2008. ISBN 978-80-7277-369-5. с. 739. Ссылки. František Trávníček (1888—1961) — библиография; Франтишек Травничек (Энциклопедия истории города Брна) Hlavní webové stránky Univerzity Palackého v Olomouci. Vědecká společnost. Komise pro spisovné jazyky při Mezinárodním komitétu slavistů (člen, 2014-) Václav Neckář ve dvojroli komediáln ... Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky - Jiří Černý, Jan ... ... . Vědecká společnost. Komise pro spisovné jazyky při Mezinárodním komitétu slavistů (člen, 2014-) Václav Neckář ve dvojroli komediálního příběhu populárního zpěváka a automechanika k nerozeznání si podobných. Dále hrají: J.PAULOVÁ, S.STAŠOVÁ, S ... Po ukončení studia obecné lingvistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě tamtéž působil nejprve v čele katedry obecné jazykovědy na Západočeské univerzitě v Plzni.Na Masarykově univerzitě pracoval od roku 1996 do 2016. Byl také vědeckým pracovníkem Slovanského ústavu Akademie věd České republiky. In Černý J., Holeš J. (Eds.) Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky. 2008. Černý J. Šrám, Josef (1933-1992). Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky. 2008. Černý J. Štěpán, Josef (1945). Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky. 2008. Černý J. Štěpán, Pavel ... Odkazy Literatura. ČERNÝ, Jiří; HOLEŠ, Jan. Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky.1. vyd. Praha: Libri, 2008. 739 s. ISBN 978-80-7277-369-5.S. 631-632 ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Černý,
DIMENZE
8,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky.pdf

POPIS

Abecední slovník významných představitelů české lingvistiky od počátků do současnosti. Hesla obsahují základní biografická data a hlavní obory činnosti každého lingvisty, seznam jeho nejdůležitějších publikovaných prací a pokud možno úplný soupis článků a dalších prací, které byly publikovány o něm. Do slovníku jsou zahrnuti i lingvisté jiných národností, kteří delší dobu pracovali v českém prostředí a významně se podíleli na rozvoji české lingvistiky (např. P. J. Šafařík, N. S. Trubeckoj, R. Jakobson), a několik významných českých lingvistů žijících v zahraničí (např. J. Straka, L. Zgusta).

Chcete si přečíst knihu?Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Černý,. Číst Kdo je kdo v dějinách české lingvistiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY