Historie mučení

Historie mučení - Jaromír Slušný | Dcparkrx.org

...Řecku a Římě Snad všechny civilizace měly své odborníky na to, jak udržet člověka co nejdéle v mukách a na pokraji smrti ... Historie mučení II.: (ne)jemné finesy asijských katů ... ... . Gladiátoři - zabíjení pro obveselení lidu Jean-Léon Gérôme ... Mučivá historie: Nejkrutější popravy, při kterých praskaly kosti a tekla krev. ... Pro mě osobně nejkrutější mezi těmi, které mají na svědomí, je skafismus. Odsouzence při tomto typu mučení nahého přivázali k lodi, tváří vzhůru a násilím ho krmili mlékem a medem. Tyto dvě ingredience se moc nemusí, takže ... Home Revue Zajímavosti Historie anestezie: Ve středověku připomínala narkóza ... Mučení - Wikipedie ... . Tyto dvě ingredience se moc nemusí, takže ... Home Revue Zajímavosti Historie anestezie: Ve středověku připomínala narkóza spíše mučení Historie anestezie: Ve středověku připomínala narkóza spíše mučení ... Vypadá to spíše jako mučení? Svědčí o tom kupříkladu příručka vydaná v 16. století, která obsahovala radu, aby se pacient ... Historie mučení III.: Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějinice. Evropská inkvizice se sice metodami asijským mučitelům rovnat nemohla, zato tažení proti čarodějnicím se stalo trvalou skvrnou na církevním štítu. Pálení čarodějnic Thinkstock ... Inkvizice - Hony na čarodějnice Matej Hanus. Loading... Unsubscribe from Matej Hanus? Cancel Unsubscribe. Working... Subscribe Subscribed Unsubscribe 16.1K. Loading... V raném středověku díky sv. Bonifáci a sv. Agobardu, kteří čarodějnictví považovali za pouhou pověru a iluzi, čarodějnické procesy prakticky neexistovaly.Jeden z významných středověkých papežů, Řehoř VII., tak například v 11. století zakazuje pod trestem exkomunikace dánskému králi Haraldovi zahájit proces s údajnými čarodějnicemi, které byly obviněny z ... Mučení na tygří lavici byli v nedávné minulosti podrobeny tisíce stoupenců meditativního cvičení Falun Gong. "Trup mi znehybnili železnými tyčemi, měla jsem pocit, že se mi zlomí ... Historie mučení 2008; Nejděsivější československé zločiny 2012; Nejkrásnější řecké báje a pověsti 2008; Najstaršie slovenské mýty a báje alebo Svätá kniha Slovanov 2010; všech 15 knih autora. Kniha Historie mučení je v Historie a charakteristika krutých trestů a mučení, popis nejrůznějších mučicích nástrojů, konkrétní případy, činy a osudy odsouzených. Fakta o mučicích praktikách, jež byly v minulosti hojně používány, avšak v dnešní době jsou pro civilizovaný svět šokující a nepředstavitelné. Historie člověka je historií mučení. Umíme mučit, umíme popravovat a píšeme tím dějiny. Historie člověka je historií mučení. Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů ... Historie a charakteristika krutých trestů a mučení, popis nejrůznějších mučicích nástrojů, konkrétní případy, činy a osudy odsouzených. Fakta o mučicích praktikách, jež byly v minulosti hojně používány, avšak ...

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Slušný
DIMENZE
7,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie mučení.pdf

POPIS

Historie a charakteristika krutých trestů a mučení, popis nejrůznějších mučicích nástrojů, konkrétní případy, činy a osudy odsouzených. Fakta o mučicích praktikách, jež byly v minulosti hojně používány, avšak v dnešní době jsou pro civilizovaný svět šokující a nepředstavitelné. Bičování a palicování, skřipec, drcení kostí, trhaní těla rozžhavenými kleštěmi, škrcení a stahování provazem… Termín „mučení“ současně v sobě zahrnuje širokou škálu využívaných metod, účelů nebo prostředků, přičemž ono samotné je jen jednou ze součástí pojmu násilí, které lze použít nejenom proti jednotlivci, ale i proti skupině osob, širokým vrstvám obyvatelstva či celým národům. Tento široký záběr se pokouší reflektovat tato kniha - jednak velmi podrobnou textou částí a také mnoha obrazovými materiály.

Chcete si přečíst knihu?Historie mučení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Slušný. Číst Historie mučení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY