Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí

Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí - Jiří Voráč | Dcparkrx.org

... Od Intimního osvětlení k Nomádovi (Brno, Host 2008) ... Kniha: Ivan Passer Filmový vypravěč rozmanitostí (Jiří ... ... . Ivan Passer Filmový vypravěč rozmanitostí. Jiří Voráč. Tato monografie se zabývá životem a dílem česko-amerického filmového režiséra Ivana Passera (nar. Passer náleží k legendární generaci české nové vlny šedesátých let. Působil jako nejbližší spolupracovník Miloše Formana na všech jeho českých filmech a samostatně debutoval outsiderskou tragikomedií Intimní osvětlení (1965), klasickým dílem nejen české kinematografie. Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí 2008; ... Ivan Passer - Filmový přehled ... . Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí 2008; Jaké hlavy, takový jazyk 2008; Kniha Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí je v. Přečtených: 2x: Knihotéce: 4x: Chystám se číst: 4x: Chci si koupit: 3x: dalších seznamech: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Hledáte Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí od Jiří Voráč? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Filmový vypravěč rozmanitostí aneb od Intimního osvětlení k Nomádovi. ... Z tohoto napětí se rodí neobvyklé výsledky, které vynikají pozoruhodnou rozmanitostí a vypravěčským umem. Passer si tak vydobyl zvláštní pozici těžko zařaditelného režiséra, který dělá minoritní filmy uvnitř filmového mainstreamu ... Podobné jednotky. Filmový génius Woody Allen : kompletní průvodce tvorbou / Hlavní autor: Bailey, Jason, 1975- Vydáno: (2015) Clint : retrospektiva / Hlavní ... IVAN PASSER (nar. 10.7.1933, Praha) pocházel ze zámožné selské rodiny. Tři roky navštěvoval internátní škol...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Voráč
DIMENZE
10,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí.pdf

POPIS

Tato monografie se zabývá životem a dílem česko-amerického filmového režiséra Ivana Passera (nar. 10. července 1933 v Praze), jednoho z osobitých solitérů filmového průmyslu.Passer náleží k legendární generaci české nové vlny šedesátých let. Působil jako nejbližší spolupracovník Miloše Formana na všech jeho českých filmech a samostatně debutoval outsiderskou tragikomedií Intimní osvětlení (1965), klasickým dílem nejen české kinematografie. Po sovětské invazi v srpnu 1968 odešel do USA. V zahraničí natočil dalších patnáct filmů. Z nich obzvláště vyniklo drama Cutterova cesta (1981), které se stalo kultovním dílem amerického neonoirového a postvietnamského cyklu. Vedle toho natočil mj. černou komedii z prostředí newyorských narkomanů Zrozen k vítězství (1971), poetický snímek o přátelství a vzpouře romantických básníků lorda Byrona a P. B. Shelleyho Strašidelné léto (1988), dokumentární drama Stalin (1992) a naposledy výpravný velkofilmem z kazašských dějin osmnáctého století Nomád (2005). V USA působí Passer v rámci dominantní filmové praxe (natáčí pro velké filmové a televizní společnosti), nicméně dělá filmy, jež se vymykají hollywoodskému standardu svou otevřenou, heterogenní a ambivalentní formou.Evropský styl autorského uměleckého filmu, který Passer reprezentuje svými východisky, zde naráží na odlišné kulturní a produkční modely. Z tohoto napětí se rodí neobvyklé výsledky, které vynikají pozoruhodnou rozmanitostí a vypravěčským umem.Passer si tak vydobyl zvláštní pozici těžko zařaditelného režiséra, který dělá minoritní filmy uvnitř filmového mainstreamu.

Chcete si přečíst knihu?Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Voráč. Číst Ivan Passer - Filmový vypravěč rozmanitostí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY