Pomoc pro erlictál

Pomoc pro erlictál - Richard Neugebauer | Dcparkrx.org

...isting authentication. Please login to continue ... Knihy — Kniha mého srdce — Česká ... - Česká televize ... . Adj. Post-modern in design or exression; often also denotes an ironic or self-referential tone. You just clipped your first slide! Clipping is a handy way to collect important slides you want to go back to later. Now customize the name of a clipboard to store your clips. Derived terms []. prědna pomoc; Further reading []. pomoc 1 in Ernst Muka/Mucke (St. Petersburg and Prague 1911-28): Słownik doln ... Pomoc pro erlictál - Richard Neugebauer | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Petersburg and Prague 1911-28): Słownik dolnoserbskeje rěcy a jeje narěcow / Wörterbuch der nieder-wendischen Sprache und ihrer Dialekte.Reprinted 2008, Bautzen: Domowina-Verlag. pomoc 1 in Manfred Starosta (1999): Dolnoserbsko-nimski słownik / Niedersorbisch-deutsches Wörterbuch....

INFORMACE

AUTOR
Richard Neugebauer
DIMENZE
6,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Pomoc pro erlictál.pdf

POPIS

Leopold Pauker, hlavní postava románu, je úředníkem na ministerstvu v Praze, ale pochází z Kunštátu v údolí Divoké Orlice na pomezí česko-polských hranic, kde v té době žije početná německá menšina. Zbourání zdi rozdělující Berlín a všechny události směřující ke změnám poměrů u nás v duchu vítá, ale obává se to vyslovit nahlas. Po převratu dojde na ministerstvu k převlékání kabátů, a nic moc se nemění. Do vesnic Erlictálu (oblast v údolí Divoké Orlice) přijíždějí bývalí vyslídení Němci. Je založena česko- německá společnost, která má pomoci v rozvoji podnikání v této oblasti. Pauker se stává vedoucím, protože zná kraj, umí německy, ale hlavně proto, že o tuto funkci nikdo neměl zájem a není dostatečně finančně doceněna. Uspěje?Román mapuje změny, k nimž zde po r. 1990 dochází, odhaluje charaktery lidí a jejich přání a touhy, konfrontuje místní s těmi, kteří po válce odešli. Do všeho, o čem autor píše, pochopitelně prosakuje i těsná poválečná minulost, které se mnozí těžko zbavují.

Chcete si přečíst knihu?Pomoc pro erlictál ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Neugebauer. Číst Pomoc pro erlictál Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY