Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické čtrty

Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické čtrty - Marie Šedivá Koldinská, | Dcparkrx.org

...Praha 1983 Petr KLUČINA, Třicetiletá válka ... Válka a armáda v českých dějinách (Marie Koldinská, Ivan ... ... . Obraz doby 1618-1648, Praha 2000 Petr KLUČINA - Andrej ROMAŇÁK, Zbroj a zbraně. Evropa 6.-17. stol., Praha 2004 Marie KOLDINSKÁ - Ivan ŠEDIVÝ, Válka a armáda v českých dějinách. Sociohistorické črty ... " Marie Koldinská and Ivan Šedivý, Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické črty (Prague, 2008), 295. 18 " In his article, Otakar Frankenberger estimates that more than 1.4 million Czechs and Slovaks had fought for A ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... .4 million Czechs and Slovaks had fought for Austria-Hungary. OCLC #: 8637069 ISBN #: 9780819165244; 0819165247; Call #: DB925.5.K65 Physical Location: Pritzker Military Museum & Library — Staff Office-402 — DB925.5 .K65 ... V současných vojenských operacích stále sílí i účast českých vojáků. K válkám, armádám i svým vojákům měla česká společnost vždy specifický a někdy až podivný přístup. Totéž lze říci o české historiografii, která se dosud zabývala problematikou válek a armád ... Poté, co všechna tato pátrání byla neúspěšná, jsme využili i knihy o českých dějinách. Nikde však nebyla žádná zmínka. Jediné, co jsme nalezli, bylo konstatování, že válka ve Vietnamu se Česloslovenska a potažmo obyvatel nijak výrazněji nedotkla, to podpořeno historickými událostmi, které se odehrávaly u nás ke ... VÝ, Válka a armáda v českých dějinách. Sociohistorické črty, Praha 2008, s. 198-207. K pro - titurecké propagandě a roli osmanského nebezpečí v raně novověké české společnos - ti tamtéž, s. 318-328. Za formu recepce můžeme považovat též vliv tureckého ohrožení na šlechtickou reprezentaci, čímž se v rámci ... Marie KOLDINSKÁ - Ivan ŠEDIVÝ, Obrazy a slova, in: tíž, Válka a armáda v českých dějinách. Sociohistorické črty, Praha 2008, s. 313-394 Stanislav KOMÁREK, Muž jako evoluční inovace?, Praha 2012 Jakub KONČELÍK - Petr ORSÁG - Pavel VEČEŘA, Dějiny českých médií 20. století, Praha 2010 Marie Koldínská - Ivan Šedivý: Válka a armáda v českých dějinách: sociohistorické črty. 141-143 Hana Matějková Daniela Tinková: Tělo, věda, stát. Zrození porodnice v osvícenské Evropě. 144-145 Jitka Pelikánová Stanislav Brouček - Tomáš Grulich: Zrádná emigrace ve službách západních imperialistů....

INFORMACE

AUTOR
Marie Šedivá Koldinská,
DIMENZE
5,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické čtrty.pdf

POPIS

Představy o "holubičí povaze" českého národa a jeho negativním vztahu k válkám, válčení a armádě, stejně jako o "švejkovství" českých odvedenců patří k tradičně udržovaným rysům české národní sebestylizace minulých století. Autoři systematicky sledují vztah k válce a armádě z hlediska celé společnosti, národa i jednotlivce. Vycházejí ze širokého okruhu vzájemně se doplňujících pramenů včetně obrazových materiálů, které tvoří nedílnou součást jejich knihy.

Chcete si přečíst knihu?Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické čtrty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Šedivá Koldinská,. Číst Válka a armáda v českých dějinách: Sociohistorické čtrty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY