Hradu a obci: Sto let Archivu Pražského hradu 1920-2020

Hradu a obci: Sto let Archivu Pražského hradu 1920-2020 - Martin Halata | Dcparkrx.org

...o; software; images; Toggle navigation Archiv Pražského hradu ... Státní okresní archiv Semily - Hlavní stránka | Facebook ... . Vzácné historické poklady nás čekají v archivu a depozitářích Pražského hradu. Zavedeme vás do míst, kde se restaurovaly pohřební oděvy mnoha českých panovníků. Ve zdejších dílnách právě pracují s látkami, z nichž byly ušity ty pro manželky Otce vlasti. Johanka byla dcera Jindřicha, českého nejvyššího komorníka a pražského purkrabího, dědice po pánech z Krumlova. Hradu Michalovic se Jan ujal asi kolem roku 1281, ale podle d ... Hradu a obci - Martin Halata | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Hradu Michalovic se Jan ujal asi kolem roku 1281, ale podle dalších událostí jeho života se zdá, že na nich příliš nepobýval. Byl oblíbencem krále Václava a hodně času trávil na královském dvoře. Nakléřov (německy: Nollendorf) je osada a základní sídelní jednotka místní části Krásný Les v obci Petrovice, nacházející se v Krušných horách, nedaleko česko-německé státní hranice, asi 14 kilometrů od krajského města Ústí nad Labem. Katastrální území Nakléřova se rozkládá na ploše 4,95 km² v nadmořské výšce od 500 do 735 metrů. Agosto: Proč má domek dva názvy, vila Fiala a Krčkovna? Pavla Vánová Černochová: Vila Fiala je její oficiální název, ale až do roku 2016, byla nazývána Krčkovna, a to i v oficiálních materiálech města, zároveň to byl lidový, spíše hanlivý název. Poslední pan Krček žil totiž nekonformním životem a konaly se tam večírky. Tedy po zdejší cestě, což je doloženo od roku 1642. Dalším důvodem pro vedení trasy přes Zelenou Horu bylo, že jejím majitelem byl tehdy Jaroslav Bořita z Martinic, všemocný pražský místodržící, vyhozený 23. 5. 1618 z okna pražského hradu. Česká televize se stala trvalým partnerem české filmové tvorby. Významně ji podporuje, její role v ní je nezastupitelná. Dokládá to fakt, že od roku 1992 se televize veřejné služby podílela na vzniku více než dvou set snímků. Přesvědčit se o tom můžete na těchto webových stránkách. Tedy po zdejší cestě, což je doloženo od roku 1642. Dalším důvodem pro vedení trasy přes Zelenou Horu bylo, že jejím majitelem byl tehdy Jaroslav Bořita z Martinic, všemocný pražský místodržící, vyhozený 23. 5. 1618 z okna pražského hradu....

INFORMACE

AUTOR
Martin Halata
DIMENZE
7,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Hradu a obci: Sto let Archivu Pražského hradu 1920-2020.pdf

POPIS

Publikace vychází u příležitosti stoletého trvání Archivu Pražského hradu (založeného roku 1920). Do knihy přispělo svými texty patnáct autorů a autorek – jednak pracovníků a spolupracovníků archivu, jednak badatelů, kteří jsou důvěrně obeznámeni s jeho pramenným bohatstvím. Po bloku studií mapujících dějiny APH zhruba do konce tisíciletí následuje soubor textů představujících některé významné části jeho fondů a sbírek. Dále navazuje stať mapující vývoj archivu v letech 2000-2020. Kniha je bohatě ilustrována. Vyjde na začátku května 2020.

Chcete si přečíst knihu?Hradu a obci: Sto let Archivu Pražského hradu 1920-2020 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Halata. Číst Hradu a obci: Sto let Archivu Pražského hradu 1920-2020 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY