Vrány

Vrány - Petra Dvořáková | Dcparkrx.org

...uktu. Hodnocení a recenze Vrány od ostatních uživatelů ... Vrána černá - Wikipedie ... . Nakupujte Společenská próza online. Vrány černé jsou celé černě zbarvené, havrani mají našedlé nohy a světlý kořen zobáku. Ocas: Vrány jej mají poměrně krátký s mírně okrouhlou špičkou. Hejna: obrovská hejna černých ptáků houfujících se v zimních odpolednech patří havranům, kteří odlétají na společná nocležiště. Vrány se v tak ... Vrány, které zpřítomňují přiro ... Knihkupectví U Vrány - obyčejně neobyčejné knihkupectví v ... ... . Vrány se v tak ... Vrány, které zpřítomňují přirozenou pudovost prostupující zvířecí i lidské životy. Svět, na který se Bára stále mocněji napojuje. Nabídne jí někdo opravdovou pomoc? Přesně po roce od vražd vyleze z hrobu mrtvý Eric a vrátí se v doprovodu vrány do svého původního bytu. Tady se nalíčí a vypraví se vykonat spravedlnost. Jeho první obětí se stane násilník a rváč, Tin Tin. Eric mu vysvětlí, že i když Tin Tin umí sebelépe zacházet s nožem, proti němu nemá šanci. Tak se s knihou Vrány vraťte zase pěkně trochu na zem. Život není pohádka. A možná to platí ještě víc, když jste dítě. Volnosti málo, vlastní vůle až moc - a do toho dospělí, kteří vás postrkují jako figurku ve své hře a možná trochu deformují. Bára má talent. Taky svoji hlavu. Sestru, ale znáte... Vrány se mnou otřásly asi nejvíc ze všech dosud přečtených knih. Petra Dvořáková svým typickým úsporným stylem vykreslila obraz domácího násilí v "běžné" české rodině tak plasticky, že několik hodin od dočtení mám stále sevřený žaludek....

INFORMACE

AUTOR
Petra Dvořáková
DIMENZE
7,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Vrány.pdf

POPIS

Komorní příběh, který končí tam, kde začíná tma, jistě patří k tomu nejlepšímu od spisovatelky úspěšných románů Dědina a Chirurg. Dvanáctiletá Bára se právě nachází na prahu dospívání. Projevuje se u ní výtvarné nadání, ale také živelná a občas nezvladatelná povaha. S nástupem puberty se konflikt mezi její spontánností a touhou matky po nekomplikovaném životě dramaticky prohlubuje. Zvlášť v kontrastu s její o něco starší, poddajnou sestrou. Čím více chce Bára svou přirozenost realizovat, tím úporněji se její okolí snaží tyto nesrozumitelné a průměru se vymykající potřeby ovládnout. Jejího talentu si všimne mladý učitel výtvarné výchovy přezdívaný Frodo, který jí nabídne citlivou oporu v boji s nároky rodiny, jež pod fasádou vnější spořádanosti ukrývá i velmi temná místa. Jenže Bára svoji válku v zákopech nerozumění stále prohrává. Jedinými spojenci se jí tak stávají vrány hnízdící před okny v parku. Vrány, které zpřítomňují přirozenou pudovost prostupující zvířecí i lidské životy. Svět, na který se Bára stále mocněji napojuje. Nabídne jí někdo opravdovou pomoc? Existuje ještě nějaké východisko?

Chcete si přečíst knihu?Vrány ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Dvořáková. Číst Vrány Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY