Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth

Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - Howard Phillips Lovecraft | Dcparkrx.org

...t 1929 a 1930. Anotace knihy. Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha ... Houby z Yuggothu - Howard Phillips Lovecraft od 423 Kč ... ... . Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930. Fungi from Yuggoth is a must for everyone who enjoys H.P. Lovecraft's work. This collection of thirty-six poems (which you do not necessarily need to read in o ... Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth - H. P. Lovecraft ... ... .P. Lovecraft's work. This collection of thirty-six poems (which you do not necessarily need to read in order) touches upon many familiar themes and shows some of HPL's best verse. I would not recommend reading Fungi from Yuggoth without having familiarised yourself with HPL's short stories. Koupit Koupit eknihu. Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930. Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930. Dnes funguje jednak jako metatext, tedy jako poezie odvozená motivicky i ... Houby z Yuggothu, Lovecraft H. P. , Lovecraft H. P. - Lovecraft proslul jako autor hororů a tvůrce bájného Cthulhu. Nyní se vám představí coby básník, který sepsal 36 sonetů o hrůzách i lákadlech kosmu. Krom mrazivých pocitů se však v Houbách z Yuggothu setkáte i se starými známými - Plíživým Chaosem, shoggothy či Azathothem. Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i d...

INFORMACE

AUTOR
Howard Phillips Lovecraft
DIMENZE
10,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth.pdf

POPIS

Sbírka básní Houby z Yuggothu (Fungi from Yuggoth) je výjimečná kniha. Je to jediná známá Lovecraftova sbírka poezie. Jde o věnec sonetů, šestatřicet tematicky i dějově provázaných textů, stylově mezi Petrarkou a Shakespearem, napsaných z valné většiny v devíti dnech na přelomu let 1929 a 1930. Dnes funguje jednak jako metatext, tedy jako poezie odvozená motivicky i v konkrétních obrazech od jiných, předcházejících Lovecraftových prozaických textů, jednak jako prototext, který motivy i obrazy nabízí pro další využití. A přímé i volnější odkazy nemíří jen za H. P. Lovecraftem, ale i za jeho druhy v hororové zbrani, jimiž byli lord Dunsany nebo Robert W. Chambers. Sbírka vznikla v době, kdy se Lovecraftův specifický fikční svět rozvíjel, probarvoval, konkretizoval – ovšem nebyl ještě zdaleka hotový. Jednotlivá čísla sbírky jsou výpravná, dějová, navazují na sebe, gradují, takže ve finále navozuje kniha dojem spíše povídky než básnické práce ve formátu znělky. Houby mají k Lovecraftově próze blíž, než by se mohlo navenek zdát. Kniha vychází dvojjazyčně, každou báseň doprovází ilustrace Františka Štorma.

Chcete si přečíst knihu?Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Howard Phillips Lovecraft. Číst Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY