V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny

V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny - Mary Edith Durhamová | Dcparkrx.org

...é právo. V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrze izolované, málo zmapované a v dané době často démonizované území severoalbánských horských kmenů ... Kmeny vladimir 518 - Chci.cz ... . To ve své době představovalo jedno z posledních celistvých osídlení v Evropě, kde stále vládlo nepsané zvykové právo. Durhamová v této ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > K > Kmeny (etnografie). Kniha V albánských výšinách. Putování za horskými kmeny (Mary Edith Durhamová) - rýchle dodanie kni ... V albánských výšinách -- Putování za horskými kmeny ... ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > K > Kmeny (etnografie). Kniha V albánských výšinách. Putování za horskými kmeny (Mary Edith Durhamová) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny (978-80-7530-192-5) Kniha - autor Mary Edith Durhamová, 376 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrz... Nabídky na Kmeny vladimir 518 z desítek vybraných e-shopů na jednom místě. Nalezené produkty odpovídají dotazu Kmeny vladimir 518.Informace, hodnocení a komentáře k Kmeny vladimir 518 Vám pomohou v rozhodování. Vybraný produkt koupíte výhodně přes Chci.cz a zvolený e-shop Vám Kmeny vladimir 518 doručí dle Vašich požadavků. . Nakupování nikdy nebylo jednoduš Publikace KMENY 90 mapuje unikátní období devadesátých let pomocí vhledu do prostředí městských subkultur a okrajových kulturních společenství. V celkem 25 kapitolách kniha sleduje důsledky dramatických proměn, které nastartovala revoluce v listopadu 1989. Kniha vychází již tradičně v grafické úpravě Jana Havla. V knize můžeme nahlédnout do starobylé kuchyně, ošatky či spíže, oživit si tradiční způsoby zpracování a uchovávání obilí, brambor, luštěnin a olejnin, domácí zpracování mléka, konzervování vajec či úpravu zeleniny i hub, a to vše bez umělých konzervantů, ledniček, mrazáků, vakuovaček. Putování za horskými kmeny Mary Edith Durhamová | Malvern (december, 2019) V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrze izolované, málo zmapované a v dané době často démonizované území severoalbánských horských kmenů. V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny 2019, M. E. Durham V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela kř...

INFORMACE

AUTOR
Mary Edith Durhamová
DIMENZE
6,67 MB
NÁZEV SOUBORU
V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny.pdf

POPIS

V roce 1908 Edith Durhamová takřka samotná (pouze se svým věrným albánským průvodcem) procházela křížem krážem skrze izolované, málo zmapované a v dané době často démonizované území severoalbánských horských kmenů. To ve své době představovalo jedno z posledních celistvých osídlení v Evropě, kde stále vládlo nepsané zvykové právo. Durhamová v této knize čtivou a nezřídka i humornou formou poskytuje svědectví o životě místních lidí, jejich kultuře, společnosti i náhledu na svět – to vše prostřednictvím jejích vlastních zážitků a neobyčejných příběhů, které během svého více než ročního pobytu mezi horaly nasbírala. Zároveň se jedná o zásadní etnografickou práci, která poodhaluje jeden z (ve své době) nejméně objevených koutů Evropy. Mary Edith Durhamová (1863–1944) byla anglickou umělkyní a především antropoložkou a cestovatelkou, která během své více než 40 let trvající kariéry barvitě popsala řadu aspektů života různých skupin obyvatel žijících na Balkánském poloostrově (především Albánců a Srbů). Její stěžejní práce se týkaly společnosti, kultury a historie horských kmenů žijících na území dnešní severní Albánie, Kosova a Černé Hory. Životní dráha Durhamové a její úspěchy se zároveň staly inspirací pro řadu dalších cestovatelů a antropologů, kteří se v daném regionu později pohybovali.

Chcete si přečíst knihu?V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mary Edith Durhamová. Číst V albánských výšinách: Putování za horskými kmeny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY