Sféra Iohanna de Sacrobosco – středověká učebnice základů astronomie

Sféra Iohanna de Sacrobosco – středověká učebnice základů astronomie - Iohannes de Sacrobosco, | Dcparkrx.org

...e základů astronomie ... Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13 ... Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů ... ... . století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a studována až do 17. století. ... Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie. latinsko-české vydání + studie. Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal zá ... Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů ... ... . století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a studována až do 17. století. Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie Iohannes de Sacrobosco , Petr Hadrava (ed.), Alena Hadravová (ed.) 329 Kč Podtitul: středoveká učebnice základů astronomie - Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a ... Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie. Iohannes de Sacrobosco, Petr Hadrava (ed.), Alena Hadravová (ed.) Kniha vázaná 1. vydání, 2019 . Anotace Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní ... Koupit Koupit eknihu. Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a studována až do 17. století. Titul Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie od de Sacrobosco Iohannes, 9788074702679 zakoupíte na www.knihacek.cz s velkou slevou a dopravou od 49 Kč. Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie Sacrobosco Iohannes de, Hadrava Petr (ed.), Hadravová Alena (ed.). Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a studována až do 17. století. V prodeji je již také kniha „Sféra Iohanna de Sacrobosco - středověká učebnice základů astronomie". Tento latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě ...

INFORMACE

AUTOR
Iohannes de Sacrobosco,
DIMENZE
12,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Sféra Iohanna de Sacrobosco – středověká učebnice základů astronomie.pdf

POPIS

Latinský Traktát o sféře světa anglického astronoma 13. století Iohanna de Sacrobosco, působícího na univerzitě v Paříži, se stal základní učebnicí astronomie, která byla čtena a studována až do 17. století. Jeho neobyčejný vliv je dokumentován mnoha stovkami dochovaných rukopisů i exemplářů inkunábulí a starých tisků. Naše kniha přináší edici latinského znění práce a její první český překlad, provázený řadou vysvětlujících dodatků. Sacroboskova Sféra byla v minulosti často komentována: jeden z komentářů napsal na sklonku 15. století český astronom Václav Faber z Budějovic, známý svými kalendáři a pranostikami, které vydával v Německu. Jeho komentář Sféry přinášíme v edici i překladu také, stejně jako předmluvu známého reformátora Filipa Melanchthona, připojenou k vydání Sféry v roce 1531 ve Wittenbergu. Cílem edice je zprostředkovat českému čtenáři jedno ze základních děl, která se podílela na vývoji evropského myšlení a vzdělanosti. Vydání komentované Sacroboskovy Sféry navazuje na předchozí práce autorů, v nichž zpřístupnili vybrané spisy z dějin exaktních věd od antiky po raný novověk (Gaius Iulius Hyginus, Křišťan z Prachatic, Johannes de Gmunden, Jan Ondřejův zvaný Šindel, Pavel Žídek, Tycho Brahe, Galileo Galilei, Johannes Kepler).

Chcete si přečíst knihu?Sféra Iohanna de Sacrobosco – středověká učebnice základů astronomie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iohannes de Sacrobosco,. Číst Sféra Iohanna de Sacrobosco – středověká učebnice základů astronomie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY