Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II.

Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. - Michal Skřejpek (ed.) | Dcparkrx.org

... představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16 ... Digesta - Iurium Wiki ... . až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávnímu pojetí smluv, jako je úschova, příkazní a společenská smlouva. Používateľské hodnotenie a recenzie na Kniha Digesta seu Pandectae. tomus II. Digesta neboli Pandekty. svazek II. - Michal Skřejpek. Odkazy na odborné recenzie. Kompletné info ... Digesta seu Pandectae / Digesta neboli Pandekty | Knihy.ABZ.cz ... . tomus II. Digesta neboli Pandekty. svazek II. - Michal Skřejpek. Odkazy na odborné recenzie. Kompletné informácie k výberu. Digesta seu Pandectae II / Digesta neboli Pandekty II. Skřejpek, Michal. témata: právo - právní historie. vázaná, 752 str., 1. vydání vydáno: listopad 2019 ISBN: 978-80-246-4332-8 doporučená cena: 590 Kč E-shop. Anotace. Třetí svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů ... Digesta seu Pandectae II / Digesta neboli Pandekty II Skřejpek Michal (ed.) Třetí svazek ediční řady "Fontes iuris romani", představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16. až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované ... Knihy Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II.-- autor: Skřejpek Michal Digesta seu Pandectae / Digesta neboli Pandekty-- autor: Blaho Peter, Škřejpek Michal Digesta jsou nejrozsáhlejším právnickým dílem, které vzešlo z legislativní dílny císaře Justiniána. Jedná se o sbírku excerpt z odborné právnické literatury převážně klasického období, která spolu s Institucemi (český překlad Karolinum 2010) a Justiniánovým kodexem tvořila monumentální svod římského práva známý jako Corpus Iuris Civilis. Kniha: Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II.(Michal Skřejpek) a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Digesta, též Pandekty (lat. Digesta seu Pandectae, volně přeloženo jako „všezahrnující sbírka"), jsou sbírkou výpisků z odborných pojednání klasických římských právníků, která byla na základě nařízení východořímského císaře Justinána I. vytvořena mezi lety 530-533. Jde o druhou část tzv. justiniánské kodifikace (Corpus iuris civilis), kterou nechal...

INFORMACE

AUTOR
Michal Skřejpek (ed.)
DIMENZE
5,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II..pdf

POPIS

Třetí svazek ediční řady Fontes iuris romani, představující překlady základních pramenů římského práva do češtiny, nabízí vybrané tituly z 16. až 35. knihy zákoníku Digesta seu Pandectae císaře Iustiniana z roku 533 n. l. Čtenář zde nalezne především partie věnované římskoprávnímu pojetí smluv, jako je úschova, příkazní a společenská smlouva. Následuje právní úprava kupní smlouvy, zástavních práv, zásnub a manželství; „nadčasové“ tituly věnované právním domněnkám, neznalosti práva i skutku, svědkům a důkazům používaným na římských soudech. Představeny jsou názory římských právníků na poručenství a opatrovnictví, úpravu alimentačních povinností a nechybí ani tituly zabývající se dědickým právem. Kritické vydání a zároveň první překlad Digest do češtiny obsahuje originální text a je doplněn rozsáhlým poznámkovým aparátem, věcným, jmenným a místním rejstříkem.

Chcete si přečíst knihu?Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Skřejpek (ed.). Číst Digesta seu Pandectae. tomus II. / Digesta neboli Pandekty. svazek II. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY