Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů...

Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... - Michal Hejna, | Dcparkrx.org

... vědy. Hmyz : příroda do kapsy. Vydání první ... Kniha: Podzemí Berounska a Hořovicka | Knihy.ABZ.cz ... . Praha : Euromedia Group, 2019. 192 stran . Universum. ISBN 978-80-7617-677-5. ISALSKA, Anita. Podzemí Berounska a Hořovicka (Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů...) Michal Hejna a Martin Majer • Machart, 2019 . Posielame do 14 dní. Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. ... 27 produktů v kategorii Populárně naučná li ... Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol ... ... .. 27 produktů v kategorii Populárně naučná literatura pro dospělé v češtině a Machart. Porovnejte ceny, zjistěte dostupnost, přečtěte si recenze produktů nebo hodnocení e-shopů! 18 produktů v kategorii Dějiny a fakta Machart. Porovnejte ceny, zjistěte dostupnost, přečtěte si recenze produktů nebo hodnocení e-shopů! Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů v regionu vás na besedě v Muzeu Českého krasu zavede geolog Michal Hejna a fotograf a speleolog Martin Majer. Autoři nedávno vydané knihy Podzemí Berounska a Hořovicka představí zájemcům krasové i pseudokrasové jeskyně, podzemní svatyně a obětiště, doly na železo, uhlí, drahé kovy ... Podzemí Berounska a Hořovicka (Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů...) Michal Hejna a Martin Majer • Machart, 2019 . Posíláme do 16 dní. Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. ... listopadu od 17 hod. svoji knihu Podzemí Berounska a Hořovicka, která vás vezme za tajemstvím jeskyní, štol a dolů v regionu. Slavnostní křest bude doplněn obrazovou projekcí. Knižní novinku bude možné na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu. Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Martin Majer, Michal Hejna. Předobjednávka. Více » ... V knihách z této kategorie se dozvíte spoustu zajímavostí o geologii a minerálech. Dozvíte se informace o fosiliích, které odhalují tajemství dávných časů. Rovněž se dozvíte, jaké procesy probíhají uvnitř Země. Podzemí Berounska a Hořovicka - Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Majer Martin, Hejna ... Machart, 2019. Probíhá inventura. 262 Kč 349 K ......

INFORMACE

AUTOR
Michal Hejna,
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů....pdf

POPIS

Unikátní obrazová publikace o bohatém dědictví podzemní říše od Křivoklátska po Český kras. Na severozápadě lemuje Berounsko překrásná krajina Křivoklátska, pradávný lovecký hvozd českých králů. Na jihu od města Berouna a směrem ku Praze pak leží půvabná krajina Českého krasu, krajina jeskyní, skal a lomů. Na západní části tohoto regionu, okolí Hořovic, z výšky shlížejí rozlehlé Střední Brdy. Všechny zmíněné oblasti jsou dnes chráněnými krajinnými oblastmi s velkým počtem přírodních památek a přírodních rezervací, z nichž některé mají tu nejvyšší, národní kategorii. Území Berounska a Hořovicka ale skrývá mnoho cenného i pod povrchem, v podzemí. Těžko bychom hledali v České republice další takový region, kde by se na jednom místě nacházely krasové i pseudokrasové jeskyně, podzemní svatyně a obětiště, doly na železo, uhlí, drahé kovy, stavební suroviny, rozsáhlé vápencové lomy, nebo systémy dopravních štol a pozůstatky po budování podzemních továren německé Třetí říše. Takovou koncentraci odlišných typů podzemních prostor naleznete opravdu jen zde. O všech zmíněných podzemních objektech se dozvíte podstatně více od renomovaných autorů a jeskyňářů Michala Hejny a Martin Majera. Jejich kniha přináší přehledně zpracovanou ochutnávku bohatého podzemního dědictví tohoto kraje s mnoha barevnými fotografiemi, které ilustrují pestrost a krásu jinak tmou zahalené podzemní říše.Vydejte se tedy spolu s autory prostřednictvím knihy na průzkum podzemí berounského a hořovického regionu, které zasluhuje nejen naší pozornost, ale hlavně ochranu a úctu, stejně tak, jako historické památky na povrchu.

Chcete si přečíst knihu?Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Hejna,. Číst Podzemí Berounska a Hořovicka: Za tajemstvím jeskyní, štol a dolů... Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY