Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky

Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky - Adam Horálek | Dcparkrx.org

...ifiky (A. Horálek). Jedná se o další přírůstek Katedry sociální a kulturní antropologie ... V zajetí geografie - Jak lze pomocí deseti map pochopit ... ... . Kniha není určena pouze odborné veřejnosti, ale i zájemcům z širších řad. Kromě ekonomických či politických témat je ale třeba rozumět též současné ideologii. Ta, byť je skryta pod označením "socialismus s čínskými specifiky", je veskrze nacionalistická. Čínský nacionalismus je komplikovaný a jeho pochopení pomůže poznat, kdo ve skutečnosti jsou samotní Číňané. Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky Adam Horálek Nakladatel: Univer ... E-nástěnka ... . Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky Adam Horálek Nakladatel: Univerzita Pardubice 2019 Kniha Velký čínský národ - Nacionalismus s čínskými specifiky. Přidat komentář. Štítky. Čína nacionalismus. Autor knihy. Adam Horálek česká. Kniha Velký čínský národ - Nacionalismus s čínskými specifiky je v. Chystám se číst: 1x: zavřít reklamu. VELKÝ ČÍNSKÝ NÁROD: Nacionalismus s čínskými specifiky Autor: Adam Horálek Vydavatel: Univerzita Pardubice Rok vydání: 2019 ISBN 978-80-7560-199-5 Cena: 187 Kč (při koupi v https://e-shop.upce.cz) ADAM HORÁLEK VELKÝ ČÍNSKÝ NÁROD Nacionalismus s čínskými specifiky. Zobrazit více Zobrazit méně HORÁLEK, A. Velký čínský národ: nacionalismus s čínskými specifiky. 1. vyd. Pardubice: Univerzita Pardubice, 2019. 265 s. ISBN: 978-80-7560-199-5. VELKÝ ČÍNSKÝ NÁROD: NACIONALISMUS S ČÍNSKÝMI SPECIFIKY. August 26th, 2019. Nakladatelství Univerzity Pardubice právě vydalo novou publikaci Velký čínský národ: nacionalismu s čínskými specifiky (A.... SZZk srpen- září 2019. ... Pro studenty s nástupem v AR 2016/2017 - AR 2019/2020 ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Psychologie a sociologie > Sociální antropologie. Velký čínský národ nacionalismus s čínskými specifiky. HORÁLEK ADAM. Běžně 353 K ... Velký čínský národ Přihlášení ... Ta, byť je skryta pod označením „socialismus s čínskými specifiky", je veskrze nacionalistická. Čínský nacionalismus je komplikova...

INFORMACE

AUTOR
Adam Horálek
DIMENZE
6,46 MB
NÁZEV SOUBORU
Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky.pdf

POPIS

Čína i nacionalismus patří v současnosti mezi ústřední společenská témata. S rostoucí geopolitickou mocí Číny vyvstává stále více potřeba tomuto vzmáhajícímu se kolosu porozumět. Kromě ekonomických či politických témat je ale třeba rozumět též současné ideologii. Ta, byť je skryta pod označením „socialismus s čínskými specifiky“, je veskrze nacionalistická. Čínský nacionalismus je komplikovaný a jeho pochopení pomůže poznat, kdo ve skutečnosti jsou samotní Číňané. Předkládaná kniha se ptá mimo jiné i na tyto otázky. Kdo jsou Číňané? Lze skloubit státní ideologie socialismu a nacionalismu v čínském prostředí? Jaký je či chce být čínský národ a čím anebo vůči čemu se definuje? Koncept čínského národa je představen prostřednictvím tzv. čtyř pilířů, skrze něž je čínský národ představován a pomocí nichž se definuje. Čínský nacionalismus nebyl doposud v českém prostředí formou monografie představen, a proto kniha uvádí čtenáře do základních teoretických konceptů i dějinných souvislostí. Aby bylo téma čtenáři přístupnější, jsou čínskému nacionalismu v jednotlivých kapitolách nastavována zrcadla – hongkongské, taiwanské a české, která umožňují lépe pochopit ideu čínského národa i jeho synkretický charakter.

Chcete si přečíst knihu?Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Horálek. Číst Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY