Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11

Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 - Milan Mysliveček | Dcparkrx.org

...roce 1950 doslova rozstříleno mnoho obcí, mezi nimi ... Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 10 ... ... ... Všechny informace o produktu Kniha Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 4 - Milan Mysliveček, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 4 - Milan Mysliveček. Kniha: Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 Autor: Milan Mysliveček Jedenáctý díl Erbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. V této oblasti, vlivem povrchové těžby uhlí, zan ... Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 10 ... ... . V této oblasti, vlivem povrchové těžby uhlí, zanikla řada ... Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11. Autor: Milan Mysliveček Vydavateľstvo: Chvojkovo nakladatelství 2018 EAN: 9788086183817 Jedenáctý díl Erbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. Zde, ve vojenském újezdu, bylo po roce 1950 doslova rozstříleno mnoho obcí, mezi nimi i město Doupov, ve ... Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11. Milan Mysliveček. Jedenáctý díl Erbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. V této oblasti, vlivem povrchové těžby uhlí, zanikla řada obcí a též šlechtických sídel. Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 - Mysliveček Milan - Jedenáctý díl Erbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. V této oblasti, vlivem povrchové těžby uhlí, zanikla řada ob Milan Mysliveček: Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 1 . Ze stránek časů minulých i nedávných před námi defilují zhmotněné symboly - tvrze, hrady a zámky, které mnohdy tvoří dominantu svému okolí. Knížka, již právě otevíráte, nepracuje s žádnými dlouhými texty. Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 Autor: Milan Mysliveček Jedenáctý díl Erbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. V tét...

INFORMACE

AUTOR
Milan Mysliveček
DIMENZE
5,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11.pdf

POPIS

Jedenáctý dílErbovní mapy hradů, zámků a tvrzí zachycuje kraj na středním toku řeky Ohře lemovaný hradbou Krušných hor. V této oblasti, vlivem povrchové těžby uhlí, zanikla řada obcí a též šlechtických sídel. Dalším "nepřístupným" kusem naší země jsou Doupovské hory. Zde, ve vojenském újezdu, bylo po roce 1950 doslova rozstříleno mnoho obcí, mezi nimi i město Doupov, ve kterém stával v místech hradu Doupovců mohutný zámek, odstřelený v roce 1965. Čeští králové vybudovali při Ohři několik opěrných bodů. Tamní hrady vznikly jako součást opevnění královských měst a časem je pohltila městská zástavba. Kromě Karlových Varů vládl král městem Žatcem. Na troskách tamního městského hradu byl v roce 1802 postaven pivovar. K nejzachovalejším královským hradům v Poohří patří Kadaň. Pustnoucí hrad zachránila císařovna Marie Terezie, která jej v roce 1750 dala přestavět na kasárna. Ze starých českých šlechtických rodů se v této knize setkáme s Pluhy z Rabštejna, kteří své sídlo vybudovali nad řekou Střelou, a kteří nákladně přestavěli hrad Bečov. Panský rod Hrabišiců sídlil na Ostrově, Andělské Hoře, Valči, Bečově a Bochově. Mocný německý rod pánů z Plavna opanoval a přebudoval některá ze zmíněných sídel a ze svých hradů ovládal po Vřesovcích z Vřesovic krajinu v okolí Žlutic a Toužimi. Své majetky měly ve středním Poohří i další významné německé rody - Těmové z Koldic, páni ze Žeberka, z Ilburka, Šlikové nebo Fictumové. Pod Krušnými horami se tyčí zřícenina hradu Hasištejna. Vybudoval jej český král k ochraně zemské stezky a v 15. století se dostal do majetku jedné z větví rodu Lobkoviců. Na ně nás upomíná řada dalších míst zmíněných v této knize. Především mohutný barokní zámek Jezeří, který vystavěli po roce 1713 v místech středověkého hradu. Jejich rod zde sídlil do roku 1948, kdy o své statky díky komunistům přišel. Neobývaný pustnoucí zámek, tyčící se těsně nad hranicí těžebního revíru, měl být v roce 1965 zbořen. Naštěstí bylo od jeho zničení upuštěno a od 90. let 20. století probíhá pomalý proces jeho záchrany. Podobný osud má i mohutný hrad Hauenštejn, přestavěný koncem 19. století rodem Buquoyů na pseudogotický zámek. Po roce 1945 byl zestátněný objekt využíván jako ubytovna jáchymovských rudných dolů a během socialistického hospodaření se proměnil ve zříceninu. Od roku 2000 zde též probíhá pomalá obnova. K barokním klenotům, se kterými se v tomto dílu Erbovní mapy setkáme, patří zámek Krásný Dvůr s rozsáhlým parkem a též nedávno částečně obnovený zámek Valeč.

Chcete si přečíst knihu?Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Mysliveček. Číst Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 11 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY