Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku

Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku - Oksana Marafiotiová | Dcparkrx.org

... estrádního romského divadla jejího dědečka po Sovětském svazu během ... Kde jsou lidske organy | Sleviste.cz ... ... Křest knihy Žij tam, kde jsou písně. Jak ruská Romka dobyla Ameriku za osobní účasti autorky Oksany Marafiotiové. Více. Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00 | | Magnesia Litera II 20. březen 2019, 19:00. Autorská čtení tvůrců nominovaných v některé ze sedmi kategorií výročních knižních cen Magnesia Litera Jak ruská Romka dobyla Ameriku. V závěru Bulletinu se můžete již tradičně seznámit s výstavami, ve ... Žij tam, kde jsou písně - Jak ruská Romka dobyla Ameriku ... ... . V závěru Bulletinu se můžete již tradičně seznámit s výstavami, veřejnými akcemi, vydavatelskou, výzkumnou a sbírkotvornou činností a dalšími aktivitami našeho muzea v roce 2018. Oksana Marafiotiová: Žij tam, kde jsou písně. Jak ruská Romka dobyla Ameriku. Paměťový soubor k osudům Sintů a Romů ze středního Německa za národního socialismu. Výběr z přehledu činnosti Muzea romské kultury za rok 2018. Výběr z přehledu činnost 2018...

INFORMACE

AUTOR
Oksana Marafiotiová
DIMENZE
8,53 MB
NÁZEV SOUBORU
Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku.pdf

POPIS

Patnáctiletá Oksana se na první pohled jeví jako obyčejná americká puberťačka, ve skutečnosti se v ní však sváří dvě starobylé kultury, romská a arménská, zarámované dětstvím v Sovětském svazu. Každý člen její neobvyklé rodiny – dědeček divadelní principál, babička čarodějka, otec milovník okultních věd i bohémská matka – se do ní nezapomenutelně otisknul a zanechal v ní nezodpovězenou otázku: Kdo vlastně jsem? Emigrace do Spojených států navíc přinesla řadu nepříjemných překvapení. Amerika vždycky nevypadá jako v klipech na MTV a rodina nedrží bezpodmínečně při sobě. Každý se s rolí přistěhovalce vyrovnává po svém, někdo panákem navíc, někdo otevřením věšteckého salonu, Oksana se ale učí docenit bohatou tapiserii svého původu a najít klid v sobě samé a nikoli v uznání ostatních. Životní příběh Oksany Marafiotiové (1974) má rysy bláznivé komedie, současně je však prosycen lehkým smutkem nad ztrátou nevinnosti a původního způsobu života. Autorka ve své prvotině boří předsudky o Romech a odhaluje kus neznámého světa, a přitom apeluje na to univerzálně lidské v nás.

Chcete si přečíst knihu?Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oksana Marafiotiová. Číst Žij tam, kde jsou písne: Jak ruská Romka dobyla Ameriku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY