Konec podzimu

Konec podzimu - Tormod Caimbeul | Dcparkrx.org

... zvaný Am Bocsair, a Alasdair Caimbeul, zvaný Am Puilean ... Konec podzimu - Tormod Caimbeul — Kniha.cz ... . Dcera Tormoda Caimbeula je dramatička a spisovatelka Catrìona Lexy Chaimbeul. Konec podzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Tvoří jej rozhovory a vzpomínky tří starých přát ... Konec podzimu - Home | Facebook ... . Tvoří jej rozhovory a vzpomínky tří starých přátel, kteří žijí prostým životem v místě, odkud již ... Konec podzimu (1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Konec podzimu je tady. Líbí se Vám článek? Sdílejte ho! Facebook Twitter E-mail. Trávník ještě pořád roste, i když pomaleji, ale keře a ostatní dřeviny opadávají. Letničky spalují první mrazíky a úroda už je sklizena a uskladněna. Zahradu je třeba pečlivě připravit na zimu. Konec podzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Vítězný konec podzimu v Hejnicích 4.11.2019 fcp. Hodnocení trenéra po výhře v Hejnicích a podzimní části. Odehráli jsme velmi kvalitní zápas, do Hejnic jsme jeli s tím, že nás čeká velice kvalitní soupeř i když to v tabulce nebylo znát. Potvrdilo se, co jsem říkal hráčům, defenzivu nemají tak kvalitní jako ofenzivu. Konec podzimu je pokládán za nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve 20. století. Jde o první převod tohoto díla do jakéhokoliv cizího jazyka a o vůbec první překlad skotské gaelské prózy do češtiny. Křest proběhne ve středu 6. 2....

INFORMACE

AUTOR
Tormod Caimbeul
DIMENZE
9,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Konec podzimu.pdf

POPIS

Konec podzimu (Deireadh an Fhoghair, 1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Tvoří jej rozhovory a vzpomínky tří starých přátel, kteří žijí prostým životem v místě, odkud již všichni ostatní odešli nebo zemřeli. V románu je patrný silný vliv evropského modernismu, zejména Becketta a Joyce, který se protíná s odkazy na starobylou gaelskou literaturu a kulturu. Ačkoliv román pojednává o sklonku lidského života a v širším slova smyslu i o konci tradičního života v gaelsky mluvících komunitách, vyznačuje se velkým smyslem pro humor. Chystané české vydání je vůbec prvním převodem tohoto zásadního díla skotské literatury do cizího jazyka a také prvním přímým překladem gaelské prózy do češtiny. Nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století.

Chcete si přečíst knihu?Konec podzimu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tormod Caimbeul. Číst Konec podzimu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY