Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant

Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant - James Mace Ward | Dcparkrx.org

...loutkových režimů spolupracujících s nacistickou třetí říší jakékoli kladné vlastnosti ... Jozef Tiso: Bigotní katolický kněz, politik a kolaborant ... ... . Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant-- autor: Ward James Mace Hitlerovi kolaboranti-- autor: Morgan Phillip Kolaboranti 1939-1945-- autor: Borovička Michael. Komentáře ke slovu kolaborant Kniha: Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant - James Mace Ward. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některýc ... Kniha Jozef Tiso - Kněz, politik, kolaborant - James Mace ... ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírac...

INFORMACE

AUTOR
James Mace Ward
DIMENZE
7,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant.pdf

POPIS

Životopis Jozefa Tisa (1887-1947), katolického kněze a prvního prezidenta Slovenské republiky. Po válce byl Tiso justicí obnovené Československé republiky odsouzen k smrti pro vlastizradu a zločiny proti lidskosti. James Ward, docent evropských dějin na Stanfordově univerzitě, představuje Tisa coby hluboce zbožného muže, který byl veden odhodláním udržet samostatný slovenský stát za každou cenu, a proto souhlasil s vyvražďováním slovenských Židů. Odmítá však v Tisovi vidět pouhého oportunistu: vyzdvihuje jeho cílevědomost a závislost na mezinárodních okolnostech, jejichž obětí do značné míry byl. Právě tato směsice protikladů spolu s Tisovou neuvěřitelnou schopností popírat důsledky vlastních činů nakonec vedla k jeho odsouzení.

Chcete si přečíst knihu?Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Mace Ward. Číst Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY