Uralské okno: Esej o menšinách Ruska

Uralské okno: Esej o menšinách Ruska - Ville Ropponen | Dcparkrx.org

...svazu se národnostní otázka v nástupnickém Rusku omezuje na rozbor čečenských válek a etnografii sibiřských etnik ... Ville Ropponen: URALSKÉ OKNO - ESEJ O MENŠINÁCH RUSKA ... ... . V evropské části Ruska však žije množství tradičních ugrofinský... Uralské okno - Esej o menšinách Ruska - Ropponen Ville. Hodnocení produktu: 0%. beletrie, 2018, Ropponen Ville, 224, česk ... Uralské okno - Esej o menšinách Ruska. Dodáme do 4 - 7 dní (> 5 ks) 269 Kč . Kód: 9788074298974 ... Max a Pip jsou nejsilnější dvojice, jakou si umíte představit. Nyní mají učinit nejtěžš ... Uralské okno. Esej o menšinách Ruska ... . Kód: 9788074298974 ... Max a Pip jsou nejsilnější dvojice, jakou si umíte představit. Nyní mají učinit nejtěžší rozhodnutí v životě - a neshodnou se. Důsledky drásavého rozhodnutí je od sebe vzdalují a hrozí všechno zničit. Nic už nebude jako dřív... Ovšem může se stát cokoli, AŽ TOHLE ... Troufalá a rozhněvaná řada vášnivých rozhovorů a dopisů je sžíravým komentářem a kritikou nejen dnešní psychoterapie, ale také takřka všech významných aspektů současného života - sexuality, politiky, médií, životního prostředí i městského života. James Hillman, kontroverzní a neortodoxní jungiá Ville Ropponen: URALSKÉ OKNO - ESEJ O MENŠINÁCH RUSKA. Uralské národy. Po rozpadu Sovětského svazu se národnostní otázka v nástupnickém Rusku omezuje na rozbor čečenských válek a etnografii sibiřských etnik. V evropské části Ruska však žije množství tradičních ugrofinských a obecněji uralských národů, o nichž ... Ropponen, Ville, 1977-##[Uralilainen ikkuna. Česky] Uralské okno : esej o menšinách Ruska / Ville Ropponen ; z finského originálu Uralilainen ikkuna ... přeložila Petra Hebedová. -- Červený Kostelec : Pavel Mervart, 2018....

INFORMACE

AUTOR
Ville Ropponen
DIMENZE
5,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Uralské okno: Esej o menšinách Ruska.pdf

POPIS

Po rozpadu Sovětského svazu se národnostní otázka v nástupnickém Rusku omezuje na rozbor čečenských válek a etnografii sibiřských etnik. V evropské části Ruska však žije množství tradičních ugrofinských a obecněji uralských národů, o nichž se téměř nic neví. Tyto národy vládnou tichým, ale kultivovaným hlasem. Po vzoru Finů píšou svou hrdinskou epiku, po vzoru Estonců a Maďarů hledají inspiraci v kultuře a dějinách celé Evropy. Rusové je znát nechtějí, nicméně se zdá, že právě uralské národy jsou jakýmsi jejich podvědomím a že bez skutečného přiznání uralské kulturní a jazykové autonomie nebude Rusko svobodné. Finský novinář a spisovatel Ville Ropponen v eseji Uralské okno rozebírá minulost i současnost uralských národů Ruska a zamýšlí se nad jejich možnostmi přežití.

Chcete si přečíst knihu?Uralské okno: Esej o menšinách Ruska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ville Ropponen. Číst Uralské okno: Esej o menšinách Ruska Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY