Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin

Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin - Jana Škerlová, | Dcparkrx.org

..., navazuje na tři předchozí setkání doktorských studentů a mladých vědeckých pracovníků zabývajících se evropskými dějinami 20 ... Promýšlet Evropu dvacátého století - Škerlová Jana, Vitko ... ... . století. Promýšlet Evropu dvacátého století Hybatelé dějin Škerlová Jana, Vitko Martin (ed.) Kniha je již čtvrtým svazkem ze série kolektivních publikací mezinárodního týmu mladých badatelů nazvané Promýšlet Evropu 20. století. Tentokrát se autoři zaměřili na tzv. hybatele dějin. Program šestého ročníku konference Promýšlet Evropu dvacátého století, jež proběhne ve dnech 12. a 13. listopadu ... Promýšlet Evropu dvacátého století - Škerlová Jana, Vitko ... ... . hybatele dějin. Program šestého ročníku konference Promýšlet Evropu dvacátého století, jež proběhne ve dnech 12. a 13. listopadu 2019 v prostorách Jihomoravského kraje, je k dispozici ZDE. Sledujte facebookovou stránku udalosti. 18. října: Již za měsíc proběhne šestý ročník konference Promýšlet Evropu dvacátého století. Letos se ... Promýšlet Evropu dvacátého století IV. Kdo napsal knihu Promýšlet Evropu dvacátého století IV? Autorem je Jana Skerlová, Martin Vitko. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Hybatelé dějin Jana Škerlová, Martin Vitko. Předkládaná kniha je již čtvrtým svazkem ze série kolektivních publikací mezinárodního týmu mladých badatelů nazvané Promýšlet Evropu 20. století.Tentokrát se autoři zaměřili na tzv. hybatele dějin. Úvodná stránka > Dejiny, história > Promýšlet Evropu dvacátého století. Promýšlet Evropu dvacátého století Hybatelé dějin. Kniha: Promýšlet Evropu dvacátého století Hybatelé dějin: 9788087709207 máte teraz možnosť kúpiť na Literama.sk. Promýšlet Evropu 20. století: Hybatelé dějin? Autoři ŠKERLOVÁ Jana POKORNÁ KORYTAROVÁ Lenka PRYMUSOVÁ Hana VITKO Martin HAVÁČ Ondřej HUSÁK Petr PUČÁLKOVÁ Ester KŘEHLÍKOVÁ Jana Promýšlet Evropu dvacátého století - Škerlová Jana, Vitko Martin - Kniha je již čtvrtým svazkem ze série kolektivních publikací mezinárodního týmu mladých badatelů nazvané Promýšlet Evropu 20. století. Tentokrát se autoři zaměřili na tzv. hybatele dě Konference Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin? 12. - 13. dubna 2016; Zasedací sál zastupitelstva Jihomoravského kraje, Žerotínov...

INFORMACE

AUTOR
Jana Škerlová,
DIMENZE
9,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin.pdf

POPIS

Kniha je již čtvrtým svazkem ze série kolektivních publikací mezinárodního týmu mladých badatelů nazvané Promýšlet Evropu 20. století. Tentokrát se autoři zaměřili na tzv. hybatele dějin. Zajímalo je, které osobnosti, události, organizace nebo myšlenky se v průběhu 20. století staly, nebo mohly stát hybateli dějin. Autoři se ptali, zdali byly skutečnými hybateli dějin osobnosti, nebo teprve dějinná událost poskytla vhodný prostor k tomu, aby taková osobnost mohla vyrůst. Snažili se zkoumat více či méně známé události i osobnosti evropských dějin, jež se možná v dobové perspektivě jako přelomové nejevily, ale s odstupem času je jako takové vnímáme. Anebo právě naopak jim současníci přikládali dějinný význam, ale později se ukázalo, že je přecenili. Zároveň však nechtěli přinášet pouze biografické medailony osobností či pouhý popis událostí. Jejich cílem bylo na základě nejnovějších bádání prezentovat nové pohledy na zásadní, ale i méně známé události, osobnosti, organizace či myšlenky, které zasáhly do dějin evropské politiky, hospodářství či kultury a také na interpretační rámce s nimi spojené, jež se pokusili zasadit do celkového kontextu evropských dějin 20. století a do mezinárodních souvislostí.

Chcete si přečíst knihu?Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Škerlová,. Číst Promýšlet Evropu dvacátého století: Hybatelé dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY