Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky

Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky - Ladislav Grosman | Dcparkrx.org

...zejména dosud nevydané povídky z autorových rukopisů ... Spisy Ladislava Grosmana 2 (Ladislav Grosman) | Detail ... ... . Ve svých prózách se Grosman vrací na Slovensko doby ... Spisy Ladislava Grosmana, sv. 2: počet stran: 384: vazba: váz. formát: 140 × 200 mm: rok vydání: 2018: cena: 349 Kč (vč. DPH) recenze: i-kanon.cz, 18. 10. 2018: Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky ... Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z ... Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky - Grosman Ladislav ... ... ... Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky a zejména dosud nevydané povídky z autorových rukopisů. Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky. Ladislav Grosman. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 4 ks; Doručení ZDARMA od 300 Kč, v pondělí 11.5. u Vás doma (Typy ... Spisy Ladislava Grosmana Pětisvazkové spisy prozaika a scenáristy Ladislava Grosmana představují poprvé celek jeho literárního díla: romány, novely, povídky, scénáře, dramatické práce, články, rozhovory a výběr z korespondence. Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky. autor neuveden. Info: Akropolis, 2018 (1.) - váz., 384 str. EAN: 9788074701993 Objednávejte knihu Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků O čem je kniha Spisy Ladislava Grosmana 2? Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky a zejména dosud nevydané povídky z autorových rukopisů. Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky a zejména dosud nevydané povídky z au... Spisy Ladislava Grosmana 4 - Dopisy Mileně 2019; Obchod na korze 1966; Souhvězdí smutku 2003; 3x Osca...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Grosman
DIMENZE
8,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky.pdf

POPIS

Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky a zejména dosud nevydané povídky z autorových rukopisů. Ve svých prózách se Grosman vrací na Slovensko doby meziválečné a válečné, zachycuje poválečnou všednodennost a evokuje život v Izraeli v letech sedmdesátých. Tím nejcennějším v tomto svazku je Grosmanovo zobrazení zaniklého meziválečného světa slovenských Židů, v němž prožil své dětství. Knihu uspořádal, k vydání připravil a edičně komentoval Jiří Opelík. – Vychází za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR. Prozaik a scenárista Ladislav Grosman (* 1921 v Humenném – † 1981 v Kironu)pocházel ze slovenské židovské rodiny, dětství a dospívání prožil na východním Slovensku. Za války byl dva roky ve vojenském pracovním táboře, zažil perzekuci i ilegalitu. V září 1945 se přestěhoval do Prahy. Vystudoval Vysokou školu politickou a sociální, doktorát filozofie získal na Fakultě pedagogiky a psychologie UK. Pracoval jako redaktor a lektor v časopisech a nakladatelstvích, v letech 1965–1968 se stal dramaturgem a scenáristou ve Filmovém studiu Barrandov. Knižně debutoval v roce 1965 novelou Obchod na korze, přeloženou posléze do mnoha jazyků. Kniha próz Nevěsta vyšla v Československu až po jeho emigraci do Izraele. V exilu stačil vydat pouze jednu novou knihu Hlavou proti zdi. Od ledna 1969 působil jako lektor slovanských literatur na univerzitě Bar-Ilan poblíž Tel Avivu, těsně před svou smrtí přednášel také scenáristiku a dramaturgii.

Chcete si přečíst knihu?Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Grosman. Číst Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY