Ostny a oprátky

Ostny a oprátky - Jiří Padevět | Dcparkrx.org

...ement Gottwald všiml, že má každou ponožku jinou, a jakou roli se učila Jiřina Švorcová, když ... Audiokniha Ostny a oprátky - Audioknihy ke stažení ... ... Ostny a oprátky vycházejí z historických událostí, ale jsou knihou beletristickou. Vymýšlel jste si hodně? Snažím se vymýšlet si minimálně, v každé povídce je reálný základ: pokud se objevují historické postavy, vždy mám ověřeno, že se na místě v daném čase vyskytovaly. Všechny informace o produktu Kniha Ostny a oprátky - Jiří Padevět, porovnání cen z internetový ... Ostny a oprátky - Jiří Padevět | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Ostny a oprátky - Jiří Padevět, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Ostny a oprátky - Jiří Padevět. Nejširší výběr e-knih je připraven. Za pár minut můžete číst Ostny a oprátky od Jiří Padevět. Nakupujte u vašeho knihkupce s tradicí. Ostny a oprátky. Petr A. Bílek. 15. 9. 2018 | aktualizace 16. 9. 2018 10:05 . Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Tisknout Odeslat e-mailem. Hranice mezi tím, co se ve střední Evropě krutého 20. století stalo, a tím, co by se stát mohlo, ba možná se i stalo, jen o tom nevíme, je zajímavě rozmytá. A Jiří Padevět není ... Napsali o knize Ostny a oprátky "Dějiny totiž nepsal někdo třetí, psali jsme je my a Jiřímu Padevětovi se to povedlo připomenout. Bez zbytečné melodramatičnosti a ještě, alespoň podle tvrzení historiků, s patřičnou dějinnou výpovědní hodnotou." Je spisovatel, knihkupec a nakladatel. Je autorem řady historických průvodců, například Průvodce protektorátní Prahou (2013), Krvavé finále (2015) nebo Krvavé léto 1945 (2016), a knih krátkých próz Poznámky k dějinám (2014) a Ostny a oprátky (2018). Jiří Padevět Average rating: 4.08 · 230 ratings · 18 reviews · 17 distinct works • Similar authors. Ostny a oprátky. 3.64 avg rating — 72 ratings — published 2018 Want to Read saving… Want to Read ... Kdo byl chlapec, kterému mladý Ludwig Wittgenstein namaloval krémem na boty pod nos knírek? Proč si pomocník pražského kata Robert Týfa vzal do práce rezervní košili?...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Padevět
DIMENZE
11,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Ostny a oprátky.pdf

POPIS

Kdo byl chlapec, kterému mladý Ludwig Wittgenstein namaloval krémem na boty pod nos knírek? Proč si pomocník pražského kata Robert Týfa vzal do práce rezervní košili? Co dělal Edvard Beneš ve chvíli, kdy si Klement Gottwald všiml, že má každou ponožku jinou, a jakou roli se učila Jiřina Švorcová, když jí došel lak na vlasy?Velké a malé dějiny. Protínají se, nebo míjejí? Vědí o sobě, nebo mají každé svůj vlastní rytmus? Spisovatel a nakladatel Jiří Padevět v úsporně načrtnutých situacích a mikropříbězích ukazuje, že ani ve chvílích, kdy se tvoří dějiny, nepřestávají být jejich aktéři, strůjci nebo oběti obyčejnými lidmi, kteří se potýkají se svými slabostmi, životními stereotypy a představami o budoucnosti. Tragická monumentalita dějin procházející dírou na ponožce. Krém na boty, který rozhodne o osudech národu.Dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera vytvořil mozaiku na první pohled absurdních situací odehrávajících se ve zlomových okamžicích dějin dvacátého století. Přesvědčivěji než všechna fakta ukázal, že historie není to, co se popisuje v učebnicích, nýbrž to, co možná právě teď prožíváme, aniž si to uvědomujeme.

Chcete si přečíst knihu?Ostny a oprátky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Padevět. Číst Ostny a oprátky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY