Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany

Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany - Volker Mohn | Dcparkrx.org

... překlad Petr Dvořáček Mezi bičem a cukrem Volker Mohn: Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany ... Koncepce | Slovník cizích slov ... .Přel. Petr Dvořáček, Prostor, Praha, 2018, 544 s.. Pohled do programové nabídky českých televizních stanic by mohl vyvolat dojem, že nacistická okupace se české filmové tvorby nijak výrazně nedotkla, neboť snad každý týden můžeme zhlédnout alespoň ... Komentáře (1) Kniha Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany Nacistická kulturní politika v P ... Nacistická kulturní politika v Protektorátu Koncepce ... ... ... Komentáře (1) Kniha Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany Monografická práce je zásadním příspěvkem k dějinám fungování nacistického režimu a správy Protektorátu Čechy a Morava a rovněž chování české společnosti za okupace. Název: Nacistická kulturní politika v Protektorátu - Koncepce, praxe a reakce české strany. Originální název: NS-Kulturpolitik im Protektorat Böhmen und Mähren. Konzepte, Praktiken, Reaktionen. Autor: Volker Mohn. Překladatel: Petr Dvořáček. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Military; ISBN: 978-80-7260-372-5 ... Nacistická kulturní politika v Protektorátu a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Volker Mohn, Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany, Prostor, 2018 Jiří Vymazal , Koncepce masové komunikace v sociologii , Karolinum, 1991 Matouš Vondrák , Koncepce výtvarné výchovy a jejich souvislosti s vývojem výtvarného umění 20. století , Jihočeská univerzita. Nacistická kulturní politika v Protektorátu. koncepce, praxe a reakce české strany. ... NACIONÁLNĚSOCIALISTICKÁ KULTURNÍ POLITIKA V PROTEKTORÁTU - AKTÉŘI, ZÁJMY, PROSTŘEDKY A KONFLIKTY.....75 4. Participující německá místa.....76 „Intimní znalosti českých poměrů" - Oddělení pro kulturu na Úřadu říšského ... Volker Mohn: Nacistická kulturní politika v protektorátu. Koncepce, praxe a reakce české strany Přeložil Petr Dvořáček, Prostor, Praha 2018, 519 stran, 24 nečíslovaných stran obrazových příloh, ISBN: 978-80-7260-372-5 Kniha: Nacistická kulturní politika v Protektorátu (Volker Mohn). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Nacistická kulturní politika v Protektorátu: koncepce, praxe a reakce české strany / Volker Mohn Stručná anotace: Monografická práce Volkera Mohna je zásadním...

INFORMACE

AUTOR
Volker Mohn
DIMENZE
10,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany.pdf

POPIS

Monografická práce Volkera Mohna je zásadním příspěvkem k fungování nacistického režimu a správy Protektorátu Čechy a Morava a rovněž k chování české společnosti za okupace. Autor využil všechny dostupné archivní materiály jak české, tak německé provenience, zpracoval dobové publikace v obou jazycích a rovněž tak i dosavadní odbornou literaturu. Podle nacistické propagandy prožívali Češi za Protektorátu „dobu kulturního rozkvětu“. Takové tvrzení je samozřejmě třeba odkázat do říše legend. Přesto však právě v kulturní oblasti zbýval českému obyvatelstvu poměrně nemalý prostor pro realizaci, nenutili mu jen propagandu a nepředkládali jen lehkou zábavu. Lidé měli i nadále přístup k národním klasikům, v Národním divadle se hrála Prodaná nevěsta a z literárních děl 19. století se stávaly bestsellery. Rovněž většina umělců mohla zpočátku dál pracovat, pokud své působení přizpůsobili postulátům německých úřadů. Okupační režim se pro takovou formu kulturní politiky rozhodl především z toho důvodu, že mu šlo o zachování klidu v Protektorátu a nerušené fungování zbrojní výroby. Autor podrobně a plasticky líčí, jak v jednotlivých oblastech – literatuře, hudbě, divadlu a filmu – reagovaly na německé zákroky české úřady, instituce a v neposlední řadě umělci. Ukazuje, jak je obtížné přiřazovat jejich chování ke zdánlivě jednoznačným kategoriím jako „odpor a odboj“ nebo „kolaborace“. Rozporuplnost a nejednoznačnost situace českých umělců i obtíže při hodnocení jejich postojů za Protektorátu pak vykresluje na konkrétních příbězích umělců – spisovatele Františka Kožíka, dirigenta Václava Talicha a populárního krále komiků Vlasty Buriana.

Chcete si přečíst knihu?Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Volker Mohn. Číst Nacistická kulturní politika v Protektorátu: Koncepce, praxe a reakce české strany Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY