Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost

Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost - James Hill, | Dcparkrx.org

...fií po Descartovi bývá obvykle spatřován v tom, že ve starověké a středověké filosofii nenajdeme pojem, který by přesně odpovídal našemu pojmu vědomí ... Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost - Moja-Kniha.sk ... . Pojem vědomí: jeho jednota a rozmanitost: Přístupy k etice: Vědomí bez redukce : antologie esejů ze současné filosofie mysli: Selected Co-authors Countries and Regions of Publication (3) . :: Publication Statistics ... Pojem vědomí Jeho jednota a rozmanitost. O kouzelném semínku rozvíjíme dětskou fantazii. 70 Kč ... Pojem vědomí: jeho jednota a rozmanitost. Praha: Nakladatelství Karolinum, 2017 - (Hill, J.; Kará ... Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost - James Hill ... ... . O kouzelném semínku rozvíjíme dětskou fantazii. 70 Kč ... Pojem vědomí: jeho jednota a rozmanitost. Praha: Nakladatelství Karolinum, 2017 - (Hill, J.; Karásek, J.), s. 11-24. ISBN 978-80-246-3747-1 Institucionální podpora: RVO:67985955 Klíčová slova: thinking * self-conscioussnes * cogito * existence * subjectivity Kód oboru RIV: AA - Filosofie a náboženství Pojem „světové literatury" a tradice evropského ... Základním atributem subjektu je identita překrývající rozmanitost jeho projevů, dějů, stavů, a tato jednota je modelem veškerého bytí, ať už v tom ... nýbrž vědomí o relativnosti každého paradigmatu, distance od něho, schopnost tolerance a pokory. ......

INFORMACE

AUTOR
James Hill,
DIMENZE
6,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost.pdf

POPIS

Rozdíl mezi starověkou a středověkou filosofií a filosofií po Descartovi bývá obvykle spatřován v tom, že ve starověké a středověké filosofii nenajdeme pojem, který by přesně odpovídal našemu pojmu vědomí. Tento náhled je ovšem správný jen částečně. Jednak se totiž interpreti a komentátoři starověkých autorů nerozpakují používat termín vědomí v rámci svých výkladů, jednak je pojem vědomí zatížen mnohoznačnostmi, které již samy o sobě neumožňují provést v této věci definitivní rozhodnutí. To dokládá i tato kniha. Sedm esejů, které ji tvoří, se zabývá různými přístupy k vědomí předloženými ve třech klíčových obdobích – v raně novověké filosofii, v německé klasické filosofii a v současné analytické filosofii.

Chcete si přečíst knihu?Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Hill,. Číst Pojem vědomí: Jeho jednota a rozmanitost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY