Proměna vnímání a zkušenost pravdy

Proměna vnímání a zkušenost pravdy - Maurice Merleau-Ponty | Dcparkrx.org

...restižní College de France. Proměna vnímání a zkušenost pravdy ... Proměna vnímání a zkušenost pravdy - Maurice Merleau-Ponty ... ... . Maurice Merleau-Ponty. Svazek zahrnuje dva Merleau-Pontyho texty ze sklonku r. 1951, jejichž původním účelem bylo představit jej přijímací komisi jako kandidáta na prestižní College de France. Úvodná stránka > Filozofia > Proměna vnímání a zkušenost pravdy. Proměna vnímání a zkušenost pravdy. Maurice Merleau-Ponty. Zdielanie | Poslať známemu; Kupte knihu Proměna vnímání a zku ... Proměna vnímání a zkušenost pravdy - Maurice Merleau-Ponty ... ... . Zdielanie | Poslať známemu; Kupte knihu Proměna vnímání a zkušenost pravdy (Maurice Merleau-Ponty) s 18 % zľavou za 3.54 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Proměna vnímání a zkušenost pravdy Merleau-Ponty Maurice. Svazek zahrnuje dva Merleau-Pontyho texty ze sklonku r. 1951, jejichž původním účelem bylo představit jej přijímací komisi jako kandidáta na prestižní College de France. Texty obsahují propracované shrnutí Merleau-Pontyho prvních publikací (Struktura chování ... Proměna vnímání a zkušenost pravdy Autor: Merleau-Ponty, Maurice Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072982363 ISBN: 978-80-7298-236-3 Originál: Titres et travaux - Projet d'enseignement, Un inédit de Merleau-Ponty Překlad: Halák, Jan Popis: 1× kniha, brožovaná, 72 stran, česky Rok vydání: 2017 (1. vydání) Kniha Proměna vnímání a zkušenost pravdy na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Proměna vnímání a zkušenost pravdy od... Svazek zahrnuje dva Merleau-Pontyho texty ze sklonku r. 1951, jejichž původním účelem bylo představit jej přijímací komisi jako kandidáta na prestižní College de France. Kniha Proměna vnímání a zkušenost pravdy (Maurice Merleau-Ponty) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Proměna vnímání a zkušenost pravdy kniha od: Maurice Merleau-Ponty. 100 % 1 hodnocení ... Proměna vnímání a zkušenost pravdy. Maurice Merleau-Ponty. Oikoymenh. ... Fenomenologie vnímání) i popis projektů, na nichž právě pracoval (Próza světa) a které p...

INFORMACE

AUTOR
Maurice Merleau-Ponty
DIMENZE
7,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Proměna vnímání a zkušenost pravdy.pdf

POPIS

Svazek zahrnuje dva Merleau-Pontyho texty ze sklonku r. 1951, jejichž původním účelem bylo představit jej přijímací komisi jako kandidáta na prestižní College de France. Texty obsahují propracované shrnutí Merleau-Pontyho prvních publikací (Struktura chování, Fenomenologie vnímání) i popis projektů, na nichž právě pracoval (Próza světa) a které plánoval (Viditelné a neviditelné), především však přehled problémů a témat, jimž se chtěl věnovat ve své výuce na College. Na rozdíl od naprosté většiny ostatních materiálů vydávaných po Merleau-Pontyho smrti tak texty ke kandidatuře představují filosofův myšlenkový projekt jako jednotnou stavbu, v níž je propojeno mnoho dílčích, na první pohled ne zcela souvisejících témat. Středobodem všech zamýšlených zkoumání tak je otázka, jak se tělesně-perceptivní život, jehož specifickou podobu Merleau-Ponty popsal ve svých prvních knihách, prodlužuje a proměňuje s nástupem kulturních nástrojů a řeči a vede ke „zkušenosti pravdy“, tj. k překročení naší dílčí situace v poznání. Jestliže fenomenologický rozbor vnímání ukázal, že vnímání není jen rudimentární podobou racionálního poznání, pak ani sama naše představa rozumu nemůže zůstat nezměněna, protože je třeba ještě provést analýzu konkrétních postupů, jimiž racionalita uchopuje skutečnost a dosahuje svých výsledků. Materiály, které vznikly během následujících deseti let Merleau-Pontyho působení na College de France, ukazují, že zbytek svého života věnoval naplňování a upřesňování právě takto formulovaného programu.

Chcete si přečíst knihu?Proměna vnímání a zkušenost pravdy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Maurice Merleau-Ponty. Číst Proměna vnímání a zkušenost pravdy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY