Mezi propastí a nebem: Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría

Mezi propastí a nebem: Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría - Dora Poláková | Dcparkrx.org

... ... Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría Autor: Dora Poláková Odborná monografie Dory Polákové je vyzrálým příspěvkem pro českou hispanistiku, v němž je předložen erudovaný, do širokých kulturních kontextů otevřený výklad díla (zejména ... Přírůstky - Studijní a vědecká knihovna v Hradci ... ... ... Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría ... Dora Poláková (2017): Mezi propastí a nebem. Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría. Praha, Univerzita Karlova v Praze, Nakladatelství Karolinum, 151 strán, ISBN 978-80-246-3666-5 Dora Poláková - Mezi propastí a nebem. Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría; Šárka Grauová - Eva Voldřichová Beránková (eds.) - Dusk and Dawn: Literature ... Evropská literatura a latinský středověk - Curtius Ernst ... ... . Praha, Univerzita Karlova v Praze, Nakladatelství Karolinum, 151 strán, ISBN 978-80-246-3666-5 Dora Poláková - Mezi propastí a nebem. Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría; Šárka Grauová - Eva Voldřichová Beránková (eds.) - Dusk and Dawn: Literature between Two Centuries; Anna Housková - Vladimír Svatoň (eds.) - Pokusy o renesanci Západu. Mezi propastí a nebem. Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría. Poklady mapové sbírky. Čeština pod hákovým křížem. Smrt a zmrtvýchvstání národa. Prague: The City and Its River. Nahlédnutí do středověku - Mluva písma a četba obrazů ... Protetické v- v češtině. 49.-54. FF. Dora Poláková . Mezi propastí a nebem. Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría. 49.-54. FF. Vojtěch Kolman . O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat. 49.-54. FHS. Kaiser, Benjamin. Zeit und Leid Eine phänomenologische Analyse des "Es war" von Nietzsche bis Kundera. 49.-54. FHS. Sepp ... Fin de siècle na "periferii" Západu - Poláková, Dora. Mezi propastí a nebem: Fin de siècle v prozaickém díle Rubéna Daría  Nemrava, Daniel ( Univerzita Karlova, Filozof...

INFORMACE

AUTOR
Dora Poláková
DIMENZE
11,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi propastí a nebem: Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría.pdf

POPIS

Odborná monografie Dory Polákové je vyzrálým příspěvkem pro českou hispanistiku, v němž je předložen erudovaný, do širokých kulturních kontextů otevřený výklad díla (zejména povídky) nikaragujského spisovatele Rudéna Daría, stěžejní osobnosti hispanoamerického modernismu. Než se autorka soustředí na dané ústřední téma, načrtává charakter celé kulturní epochy přelomu 19. a 20. století, poskytující Daríovi prostor pro formování jeho života, myšlení a literární zápasy;na fin de sieclenavazují zajímavě pojaté biografické pasáže. Téma modernismu i styl autorky dokáže nepochybně zaujmout více čtenářů, než je zasvěcených hispanistů.

Chcete si přečíst knihu?Mezi propastí a nebem: Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dora Poláková. Číst Mezi propastí a nebem: Fin de siécle v prozaickém díle Rubéna Daría Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY