Prérijní indiáni

Prérijní indiáni - Jan Saturka, | Dcparkrx.org

...Súové, dostali do první války s Američany ... Kniha: Prérijní indiáni - Jan Saturka | Knihy.ABZ.cz ... . Její příčinou byl, kus hovězího dobytka. Mormonským vystěhovalcům, táhnoucím do země zaslíbené se u Fort Laramie ztratila jedna kráva (v některých materiálech a knihách se píše o volovi). Prérijní indiáni si připravovali jako zásobu na zimu oblíbené jídlo pemmican. Usušené červené bobule podobné brusinkám byly spolu se sušeným masem vmíchány do bizoního sádla a tak maso dlouho vydrželo. Jak dlouho? několik týdnů několik měsí ... Kniha: Prérijní indiáni - Jan Saturka | Knihy.ABZ.cz ... . Jak dlouho? několik týdnů několik měsíců několik let; Na jihozápadě Severní amerky sídlili Hopiové. Prérijní Indiáni se po většinu roku pohybovali po prérii v malých skupinách, což byly ve skutečnosti tábory lovců bizonů. Jádrem takové skupiny byli pokrevní příbuzní, obvykle několik sourozenců, k nimž se přidružilo několik dalších jedinců či rodin. V knihe Prérijní a pralesní Indiáni sa píše o dvoch indiánskych kultúrnych oblastiach: o Indiánoch z prérií Severnej Ameriky a z tropických pralesov Južnej Amerike. Obraz života prérijných a pralesných Indiánov dokresľuje množstvo pôvodných farebných a čiernobielych fotografií Mnislava Zeleného, kresieb Leva Zachara a ... V knize Prérijní indiáni se ocitnete doslova uprostřed tábora původních obyvatel Severní Ameriky. Poznáte jejich všední život, tradice a kulturu. Budete obdivovat jejich statečnost, hrdost, věrnost, respekt k přírodnímu bohatství. Indiani Text dotazu. Zajima me vse o historii indianu [kultura,zvyky,valky].Informace o knize Pohrbete me srdce u woudent knee [Kde ji koupit,pujcit nebo nejak precist] Odpověď. Dobrý den, téma historie Indiánů je tak široké, že Vám můžeme poskytnout pouze stručné základní informace s doporučením literatury, která se jím ... V knize Prérijní indiáni se ocitnete doslova uprostřed tábora původních obyvatel Severní Ameriky. Poznáte jejich všední život, tradice a kulturu. Budete obdivovat jejich statečnost, hrdost, věrnost, respekt k přírodnímu bohatství. Prérijní indiáni dostali své jméno podle prérií. Jsou to velké pastviny uprost řed Severní Ameriky s bizony, zdivo čelými ko ňmi (indiáni jim říkali mustangové a nau čili se na nich jezdit). Z kožešin a k ůží si vyráb ěli oble čení a velké stany - "týpí". Vyráběli si r ůzné nástroje z kostí a roh ů zví řat....

INFORMACE

AUTOR
Jan Saturka,
DIMENZE
4,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Prérijní indiáni.pdf

POPIS

Rozjeďte se s námi severoamerickou prérií v sedle toho nejdivočejšího mustanga... V knize Prérijní indiáni se ocitnete doslova uprostřed tábora původních obyvatel Severní Ameriky. Poznáte jejich všední život, tradice a kulturu. Budete obdivovat jejich statečnost, hrdost, věrnost, respekt k přírodnímu bohatství. Kniha je provázena unikátními kresbami Milana Tesleviče, vycházejících z dobových fotografií a pramenů. Na závěr je připraveno překvapení v podobě prostorového modelu indiánské vesnice. Odborným konzultantem a patronem knihy je cestovatel a náčelník kmene Kikapů pan Miloslav Stingl. Kniha je psaná srozumitelně pro začínající čtenáře, ale svým zpracováním zaujme každého. .

Chcete si přečíst knihu?Prérijní indiáni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Saturka,. Číst Prérijní indiáni Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY