Marťanská kronika

Marťanská kronika - Ray Bradbury | Dcparkrx.org

...dburyho science fiction se rázem stala žádanou i ve „vysokých literárních kruzích" ... 04 Pozemšťani (II.) - YouTube ... . Všechny informace o produktu Audiokniha Marťanská kronika - Ray Bradbury - CDmp3 - čte Vlastimil Brodský, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Marťanská kronika - Ray Bradbury - CDmp3 - čte Vlastimil Brodský. Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Marťanská kronika (Ray Bradbury) - Srpen 2026 Přijdou vlahé deště V obývacím pokoji zpívaly hodiny: Tik - tak - tik - tak, sedm - vstát, sedm - vstát, jako by měly strach, že nikdo nevstane. Dům byl po ránu prázdný. Hodiny tikaly a tikaly... Marťanská kronika. Kdo napsal kn ... Marťanská kronika - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Dům byl po ránu prázdný. Hodiny tikaly a tikaly... Marťanská kronika. Kdo napsal knihu Marťanská kronika? Autorem je Ray Bradbury. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. Možnost nákupu audioknihy. ČBDB.cz - Databáze knih. Marťanská kronika je skvělou charakteristikou nás - lidí, kteří chtějí mít všechno pro sebe a všechno podle sebe, a zatímco dovedli ke zkáze vlastní planetu, přesouvají se na jinou, zabírají ji a začínají devastovat nanovo. Moc se mi líbila kapitola o muži, co si nechal postavit na Marsu dům Usherů. Dokonalost. "Marťanská kronika" spolu s románem "451 stupňů Fahrenheita" patří bezesporu k tomu nejlepšímu z rozsáhlé Bradburyho tvorby. Osobně "Marťanskou kroniku" považuji za jeho nejlepší dílo vůbec, pro jeho lidskost a nápaditost. Jediné další dílo z klasických děl science fiction, které rozebírá podobné téma i formu, je ... Marťanská kronika Autor Ray Bradbury. Hit; Šestadvacet volně spojených povídek líčí budoucí kolonizaci Marsu. Celou knihou prostupuje zvláštní touha po dálkách, nostalgie a smutek nad pádem martského ráje, který lidé ničí od svého prvního přistání na písečné planetě. Marťanská kronika Autor Ray Bradbury. Populární; Šestadvacet volně spojených povídek líčí budoucí kolonizaci Marsu. Celou knihou prostupuje zvláštní touha po dálkách, nostalgie a smutek nad pádem martského ráje, který lidé ničí od svého prvního přistání na písečné planetě....

INFORMACE

AUTOR
Ray Bradbury
DIMENZE
12,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Marťanská kronika.pdf

POPIS

Šestadvacet volně spojených povídek líčí budoucí kolonizaci Marsu. Celou knihou prostupuje zvláštní touha po dálkách, nostalgie a smutek nad pádem martského ráje, který lidé ničí od svého prvního přistání na písečné planetě. Když Marťanská kronika v roce 1950 vyšla, fanoušci sci-fi většinu povídek znali z časopiseckých vydání, ale pro běžného čtenáře byla kniha naprostým zjevením. A Bradburyho science fiction se rázem stala žádanou i ve „vysokých literárních kruzích“.

Chcete si přečíst knihu?Marťanská kronika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ray Bradbury. Číst Marťanská kronika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY